Teruggezette Caleb Ewan: “Ik ben erg ontgoocheld”
foto: Cor Vos
zaterdag 19 januari 2019 om 09:59

Teruggezette Caleb Ewan: “Ik ben erg ontgoocheld”

Caleb Ewan is erg ontgoocheld, nadat de wedstrijdleiding van de Tour Down Under hem strafte voor zijn gedrag in de slotfase van de vijfde etappe. De Australiër deelde daarin een kopstoot uit, die hem duur werd aangerekend door de jury. De ritzege werd hem afgenomen en hij werd teruggezet in de uitslag. Zowel de renner als zijn ploeg haalden verhaal bij de jury, maar zonder resultaat.

“Ik ben erg ontgoocheld. Ik keek heel hard uit naar mijn eerste officiële overwinning voor Lotto Soudal. Dan denk je dat die binnen is, is dat een grote opluchting, maar krijg je meteen een koude douche wanneer je hoort dat je teruggezet bent in de rituitslag”, reageerde Ewan na afloop, die in een perscommuniqué van zijn ploeg ook nog zijn kant van het verhaal vertelde.

“In de diepe finale zat ik in het wiel van Peter Sagan, maar Philipsen probeerde die plaats in te nemen en me uit het wiel van Sagan te kwakken. Tijdens de sprint mag en kan je de handen niet van het stuur halen dus gebruikte ik mijn hoofd om niet in de dranghekkens te belanden. Op een helikopterbeeld is een beweging met het hoofd natuurlijk goed zichtbaar maar veel ex-sprinters zullen beamen dat mijn manoeuvre niet ongeoorloofd was.”

Niet akkoord
Hoewel hij de beslissing van de jury moet accepteren, gaat hij er niet mee akkoord. “Ik wilde mezelf en het volledige peloton beschermen tegen een valpartij. De commissarissen luisterden niet naar ons verhaal vooraleer ze de uiteindelijke beslissing namen. Het zal toch een paar dagen duren om de ontgoocheling te verwerken. Nu komt het er op aan om de Tour Down Under goed te proberen afsluiten met de ploeg en daarna te focussen op nieuwe doelen.”

RIDE Magazine
23 Reacties
19-01-2019 10:10
Licht verwarrend dat er opeens een filmpje van etappe 2 door het artikel heen staat.
19-01-2019 10:20
Och, meneer Ewan is opeens de beschermpatreon van het hele peloton. Hij zit tussen de hekken en Philipsen in en probeert een gat in te duiken wat er niet is. Dat heeft ie door dus gaat ie maar duwen. Als er een valpartij was gebeurd was hij de schuldige.
19-01-2019 10:31
Was wel duidelijk de snelste vandaag, hopelijk heeft hem dat vertrouwen
19-01-2019 11:12
Heb inmiddels een paar keer de beelden teruggezien op You Tube.
In mijn ogen zeer terechte straf van de jury. Hij deelde liefst 2 kopstoten uit en een flinke duw wat tot gevaarlijke toestanden (valpartijen van eventueel meerdere renners en dito gevolgen mbt blessures) had kunnen leiden.
Ik vind dat renners die kopstoten uitdelen sowieso uit de uitslag gehaald moeten worden en misschien maar gehele DQ moeten krijgen voor de gehele ronde.
Wat Ewan zegt slaat nergens op dat het niet ongeoorloofd was met verwijzing naar andere sprinters in het peloton.
Hopelijk gaan alle jury's het hele jaar 2019 al dit soort gevallen (kopstoten) beoordelen met een DQ. Dan zal het snel afgelopen zijn met dit soort gevaarlijk toestanden.
    19-01-2019 11:45
    Helemaal mee eens.
    19-01-2019 11:46
    Mee eens! En de opmerking dat hij anders in de dranghekken zou zijn beland is natuurlijk onzin.
    19-01-2019 12:31
    Mee eens hoor.
    19-01-2019 12:44
    +1 Helemaal mee eens Fanny

    Ik vind zelfs dat er een straf mag worden gegeven voor onzinnige en onterechte protesten.
19-01-2019 11:35
Ontgoocheld. Die Ewan is in minder dan 3 weken tijd goed ingeburgerd in een Belgische ploeg!
19-01-2019 11:45
het zijn gewoon ruwe kerels die australiers. niets mis mee :-)
19-01-2019 11:53
Terechte beslissing van de jury. Dit soort capriolen moeten uitgebannen worden. Of het nou Cavendish of Ewan is, wie dit ook doet gewoon uit koers zetten.
    19-01-2019 12:00
    Alleen jammer dat ze Bevin geen tijdstraf geven.
19-01-2019 12:09
Terecht. Wij zijn misschien geen ervaringsdeskundige en zij zullen van zichzelf vinden dat ze een uitstekende stuurman zijn en dat de ander zoiets voelt aankomen. Wel, de ander hoeft het maar 1 op de 20 keer niet voelen aankomen en dan... Dan heb je voor je domme kopstoot wat op je geweten. Niet doen
    19-01-2019 16:37
    Als manoeuvres waar 1 op de 20 x 3en valpartij een argument zijn, moet je per sprint de helft van de top 10 eruit gooien. Jurysport zoals shorttrack wordt het dan
    19-01-2019 20:36
    Kopstoten uitdelen hoort er gewoon niet bij. Cavendish weet dit intussen, Sagan ook en nu zal hopelijk ook Ewan zijn lesje geleerd hebben.
19-01-2019 12:24
Philipsen kwakt Ewan inderdaad uit het wiel van Sagan. Wat volgt is eerder een tikje om te laten weten dat hij er zit dan een 'kopstoot'. Snap de beleving van Ewan wel. Lelijke 'overwinning' van Philipsen.
    19-01-2019 20:34
    Ik zie Philipsen nergens Ewan uit het wiel van Sagan “kwakken”. Philipsen is het slachtoffer en niet de dader. Mooi trouwens dat Philipsen zich nog herstelt na Ewans capriolen en de spurt van de rest (Ewan buiten beschouwing gelaten) nog wint.
19-01-2019 13:39
Dit had Greipel niet nodig ,in zijn hele periode bij Lotto. Ze gaan nog veel plezier beleven met dit mannetje
    19-01-2019 16:38
    Toen greipel niet meer vooraan mee deed werd ie vrijwel alle sprints dan ook helemaal achteraan gereden
19-01-2019 14:49
Caleb Bouhanni
19-01-2019 19:22
Zelfverdediging dus
    19-01-2019 21:00
    Nee, Philipsen zat bij Sagan in het wiel toen hij daar uitgekwakt werd door Ewan waarop Philipsen hetzelfde deed bij Ewan, die besloot toen maar om Philipsen een paar kopstoten te geven. Dat renners met ellebogen en schouders werken is vrij normaal maar kopstoten geven is er toch echt wel teveel aan.
19-01-2019 22:11
Ik vind de kopstootjes van Ewan niet zo heel veel voorstellen, maar de dranghekken vormen dan ook weer geen serieuze dreiging op dat moment, dus 't is vooral dom van Ewan.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine