Terpstra: “Dit is een overwinning om trots op te zijn”
vrijdag 14 februari 2014 om 18:19

Terpstra: “Dit is een overwinning om trots op te zijn”

Niki Terpstra behaalde al eens podiumplaatsen in rittenkoersen, maar nog nooit won hij een eindklassement. Tot vandaag. De Nederlander mag zich vanaf nu eindwinnaar van de Tour of Qatar noemen. “Dit is een overwinning om trots op te zijn”, zegt Terpstra tegenover De Telegraaf.

“Ik ben hier naartoe gekomen om een goed klassement te rijden. Natuurlijk ga je dan voor het hoogst haalbare, maar je roept niet zo snel dat je voor de eindzege gaat. Na de winst in de eerste rit en de goede tijdrit had ik wel goede hoop. Zeker omdat de ploeg ook zo sterk reed.” Dit resultaat geeft Terpstra vertrouwen voor de klassiekers. “Om in het begin van het seizoen direct zo’n rittenkoers te winnen waar talrijke toppers aan de start staan, is een fantastische opsteker.”

“Volgende week rijd ik nog Oman. Het weekend daarna staat Omloop Het Nieuwsblad al op het programma”, aldus de renner van Omega Pharma – Quick-Step. “Natuurlijk is het nog een paar weken tot de klassiekers in april, maar ik heb niet het gevoel dat ik hier al aan mijn top zit. Er moet nog progressie in mijn conditie zitten.”

RIDE Magazine
RIDE Magazine