Team Sky gaat voor alternatieve voorbereiding op klassiekers

foto: Sirotti
Wie zich had verheugd op Boasson Hagen in Parijs-Nice of Tirreno-Adriatico zal dit jaar bedrogen uitkomen. Het management van Team Sky wil namelijk experimenteren met een geheel andere voorbereiding op de klassiekercampagne. Concurrent en specialist Fabian Cancellara reageert tegenover Sporza sceptisch op de keuze van de Britse formatie.
Al jaren zweert de wielerwereld bij het rijden van Parijs-Nice of Tirreno-Adriatico in voorbereiding op de voorjaarsklassiekers. ”Wij pakken het anders aan”, zo liet ploegleider Servais Knaven eerder al optekenen in het AD. ”We trekken met de ‘klassieke renners’ naar Tenerife voor een uitgebreide trainingsstage.”
”Statistiek wijst uit dat onze renners in Parijs-Nice en de Tirreno conditioneel achteruit gingen. Dan kun je dus beter gaan trainen. Logisch toch?”, aldus de oud-winnaar van Parijs-Roubaix. ”Bovendien is het wenselijker korte klimmetjes als de Muur en de Koppenberg te simuleren op training dan dagelijks kilometerslange beklimmingen voorgeschoteld te krijgen.”
Fabian Cancellara vindt de keuze van zijn concurrenten opvallend. De kopman van Radioshack-Leopard houdt stellig vast aan de ’traditionele’ voorbereiding. ”Zonder Parijs-Nice of Tirreno-Adriatico in de benen naar de klassiekers? Niets voor mij!”