Tadej Pogacar wil zich niet sparen in tijdrit: “Je mag niet beginnen rekenen”
Foto: Cor Vos
vrijdag 17 mei 2024 om 18:54

Tadej Pogacar wil zich niet sparen in tijdrit: “Je mag niet beginnen rekenen”

Rozetruidrager Tadej Pogacar mag zich opmaken voor een spetterend weekend. Na enkele relatief vlakke ritten, staan nu een vlakke tijdrit en de lastige bergrit naar Livigno voor de deur.

Maar eerst was er nog een rit die opgeschrikt werd door waaiergevaar, dankzij het werk van INEOS Grenadiers. “Ik sprak tijdens de rit nog met één van hun renners en vroeg al grappend of ze vandaag voluit zouden gaan. ‘Top secret’, kreeg ik te horen. Daarom dacht ik eigenlijk dat ze allicht niets van plan waren, maar ze deden het toch”, zegt hij in het flashinterview.

Niet dat het Pogacar in gevaar bracht. “Het is lastig om iemand te verrassen gezien de technieken waar we tegenwoordig over beschikken om de wind en het parcours in te schatten. Iedereen was voorbereid, en de ploeg deed goed werk. INEOS heeft het geprobeerd, maar de wind was niet sterk genoeg om verschillen te creëren. Het was voor ons geen slechte situatie.”

Hoe wil Pogacar het komende weekend indelen? “Ik moet honderd procent gaan in de tijdrit. Je mag daar nog niet rekenen voor de Livigno-etappe. De effort die je in een tijdrit van dertig kilometer steekt, kan je de dag later natuurlijk altijd cash betalen. Maar ik voel me zelf klaar voor beide, en voor een goed weekend.”

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
RIDE Magazine