Tadej Pogacar weet na tegenvallende tijdrit in Dauphiné wat hem te doen staat
Het was toch even slikken voor Tadej Pogacar na de individuele tijdrit van het Critérium du Dauphiné. De Sloveen verloor over een afstand van iets meer dan zeventien kilometer opvallend veel tijd op Jonas Vingegaard en met name Remco Evenepoel. Hoe kijkt de kopman van UAE Emirates na een nachtje slapen terug op zijn prestatie tegen de klok?
“Het was een mooie tijdrit, maar het was best wel heet. En ja, ik ben een beetje teleurgesteld dat ik zoveel tijd heb verloren, maar uiteindelijk kan ik toch positief terugkijken op gisteren. Er zijn nog wat verbeteringen mogelijk op de tijdritfiets, dus ja… Ik denk dat het al bij al een solide dag was. Ik werd toch nog vierde en ik ben nog steeds niet uitgeschakeld in het algemeen klassement, dus ik ben tevreden”, zegt Pogacar tegenover Cycling Pro Net.
Maar ondanks de tevredenheid is de wereldkampioen van mening dat hij na de Dauphiné nog wel meer moet trainen op zijn tijdrit. “Ik heb wel tijd doorgebracht op de tijdritfiets, maar niet met echt zware inspanningen. Dat kunnen we na de Dauphiné alsnog doen, dat zullen we bekijken. We hebben gisteren goed geanalyseerd waar we tijd hebben verloren, dus ik denk dat we daar nog stappen kunnen maken richting de Tour.”

Pogacar kende geen superdag tegen de klok – foto: Cor Vos
Volgens Pogacar is er voorlopig dus geen reden tot bezorgdheid. “Ik moet er rekening mee houden dat ik wat tijd kan verliezen tijdens de tijdrit in de Tour de France, maar waarschijnlijk niet zoveel als gisteren.”
Geen stress
In het algemeen klassement kijkt de Sloveen nu tegen een achterstand aan van 38 seconden, maar er volgen nog drie zware etappes met heel wat hoogtemeters. “Daar kunnen we de benen testen en misschien maken we één van die dagen superzwaar als dat lukt. Maar verder is er geen stress.”
“Zoals we aan het begin van deze koers al zeiden: dit is een voorbereidingswedstrijd voor de Tour. Dus ik moet me geen zorgen maken, ook niet als ik tijd verlies. Het gaat erom de juiste benen en het goede ritme te vinden. Dus ja, we zullen zien wat het weekend brengt.”
Is de Dauphiné nu plots minder prestigieus dan de Amstel?
Bovendien gaat het niet over het prestige, maar wel over de onderdelen: er is ietwat weinig gelegenheid tot tijdrijden en lange bergklimmen tijdens die wedstrijden rond Roubaix en Maastricht, niet? Vingegaard lijkt dat héél goed te begrijpen.
(Tussen haakjes: ik ben een Pogacar-fan)
Vingegaard heeft ook gewoon pech gehad met zijn valpartij, anders had die ook iets meer gereden en minder voorbereid.