Tadej Pogacar met beresterke ploeg naar Dauphiné
foto: Cor Vos
vrijdag 6 juni 2025 om 19:07

Tadej Pogacar met beresterke ploeg naar Dauphiné

UAE Emirates XRG heeft vrijdag ook de ploeg voor het Critérium du Dauphiné bekendgemaakt. Zoals verwacht krijgt Tadej Pogacar een sterk team mee naar de laatste voorbereidingswedstrijd voor de Tour de France.

Pogacar ziet zich in Frankrijk omringd door een groot deel van de Tourploeg. Hardrijders Domen Novak en Nils Politt gaan mee, net als Tim Wellens en Jhonatan Narváez. Voor in de bergen heeft de Sloveense wereldkampioene Pavel Sivakov en Marc Soler. Vergeleken met de mogelijke Tourploeg ontbreken alleen Joao Almeida – die gaat naar de Ronde van Zwitserland – en Adam Yates – die houdt rust na de Giro d’Italia.

“We komen net terug van een goed trainingsblok op hoogte”, vertelt Pogacar in het persbericht. “Ik voel me erg goed en ik voel dat de benen in orde zijn. Ik ben echt gemotiveerd. Het is al een paar jaar geleden sinds ik voor het laatste de Dauphiné heb gereden en we kijken er met de hele ploeg echt naar uit om hier te rijden na al die weken op hoogte.”

“De sfeer in de ploeg is zeer goed en we zijn er klaar voor om een rugnummer op te spelden. We gaan laten zien wat we kunnen”, eindigt hij.

RIDE Magazine
16 Reacties
06-06-2025 21:04
Welke van deze renners kunnen bergop mee met Jorgenson/Kuss?

Ik vind trouwens Wellens, Politt en Soler uitstekende knechten maar die gaan Jorgenson nooit bijhouden bergop. Narveaz is heel wisselvallig bergop (vooral als knecht) en Sivakov is een soort Mcnulty/Quintana of Kruijswijk van een paar jaar geleden.

Maar Pogacar rijdt toch iedereen op een hoop, dus het maakt allemaal niet zoveel uit.
    07-06-2025 08:18
    Dat wordt de rol van Almeida en Yates natuurlijk, al moeten we de andere Yates bij Visma dan ook meetellen uiteraard.

    Verder vind ik het ook niet een super bijzondere ploeg maar ja dat heeft Pogacar ook niet perse nodig idd.
06-06-2025 21:40
Beresterk? Valt wat tegen, vind ik. Overdreven kop dus.
06-06-2025 21:59
Pogacar gaat in de Tour hetzelfde scenario uitrollen als hij en Van der Poel doen in de monumenten. Van ver aanvallen zodat alle kopmannen of op achterstand rijden of geïsoleerd zitten van hun ploeg. Simpel.
07-06-2025 07:34
Elke UAE ploeg is beresterk. Adam Yates viel in de Giro wat tegen, maar won vorig jaar nog RvZ. Almeida moet je 16 keer lossen en komt altijd weer terug bergop. Pollitt kan en gaat 80.000 km op kop rijden op het vlakke en reed niet voor niks al eens top 3 in RvV en PR. Wellens, Sivakov en Novak zijn 1000% betrouwbaar in de ondersteuning voor kopmannen. Laten daarin in het grote plaatje eigenlijk nooit steken vallen. Enige wildcards zijn Narvaez en Soler. Al zullen zij dan weer heel goed zijn in het 'satellietrenner die in de kopgroep komt'. Dat zal ook wel eens de specifieke rol van bv Soler in de tour kunnen gaan worden.
    07-06-2025 08:04
    Beter minder getalenteerde knechten die alles doen voor hun kopman, dan hypertalenten à la Ayuso die geen halve cm voor hun kopman rijden.
    07-06-2025 09:46
    Adam Yates viel bizar tegen id giro, reed als n zwakke knecht. En degene die uit t zelfde ei komt wint. Die is id tour vast weer top.
06-06-2025 21:06
Is dit de UAE-tourploeg? Ik ben niet onder de indruk, ook niet als je Almeida en Yates er nog bij denkt.
    06-06-2025 22:35
    Zo veel mogelijk wereldsterren opstellen maakt niet noodzakelijkerwijze de beste ploeg. Vraag eens aan meerdere Nederlandse elftallen van weleer.
06-06-2025 20:52
Het zogenaamde uitroken door vlab kan beginnen. Ben benieuwd.
    06-06-2025 21:03
    Gaat niet gebeuren
    07-06-2025 08:29
    @just me klopt helemaal! Er staat dan ook door vlab….
06-06-2025 23:23
Wie van deze renners gaat dan niet mee naar de Tour?
    07-06-2025 07:41
    Ik gok op Novak of Narvaez. De beste keus is denk ik Narvaez omdat hij nog wel eens heeft laten zien alleen voor zichzelf te rijden en als ie moet knechten hij snel laat lopen. Aan de andere kant heeft Narvaez wel meer kans op ritwinsten dan Novak. Vraag is wel of UAE opnieuw meerdere luitenanten op een schip toelaat na de Giro van dit jaar.
    07-06-2025 18:19
    Novak lijkt mij mits in vorm een certitude. Die start bijna in elke koers waar Pogi aan de start staat als landgenoot/vertrouwenspersoon en kan op quasi elk parcours uit de voeten als zeer sterke knecht. Maar er is zoveel weelde dat ik niet zou kunnen zeggen wie er dan wel zou thuisblijven. Ik zou zeggen Soler (kan je naar de Vuelta sturen, maar wel oersterk als hij zijn dagje heeft), Narvaez (teveel een gelijkaardig profiel als Pogi, maar volgens mij net speciaal voor de Tourploeg binnengehaald?) of Sivakov (maar dat ligt als 'Fransman' misschien gevoelig).
06-06-2025 22:45
Vind de ploeg van Visma stuk sterker als tour ploeg

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine