Tadej Pogacar klimt Mont Ventoux-record Iban Mayo aan diggelen
De toptijd op de Mont Ventoux staat niet langer op naam van Iban Mayo. Tadej Pogačar heeft het record namelijk ruimschoots verbroken tijdens zijn beklimming van de Ventoux in de zestiende etappe van de Ronde van Frankrijk van 2025.
Velen hebben het record dat Iban Mayo in de Dauphiné van 2004 neerzette (55m51s) proberen te verbreken, maar iedereen beet zijn tanden stuk op de tijd van de Baskische berggeit. Niet Pogacar. Nadat hij een reeks aanvallen van Jonas Vingegaard beantwoordde, nam hij in de laatste meters nog even wat afstand van de Deen. En hij nam een nog grotere afstand van Iban Mayo.
Volgens de Roemeense klimtijdengoeroe Mihai Simion zette Pogacar over de 21 kilometer lange beklimming van de Mont Ventoux vanuit Bédoin een tijd van 54 minuten en dertig seconden neer, een dikke minuut sneller dan Mayo. Tijden variëren wel, zo had de man in het geel volgens Eurosport elf seconden meer nodig, maar ook deze tijdsopname is ruim voldoende om met zekerheid te kunnen stellen dat Mayo zijn schier onaantastbaar gewaande record kwijt is.
Ook Jonas Vingegaard, die twee seconden verloor op de man in het geel, dook logischerwijs onder het oude record van Mayo.

Ik vind dit geloofwaardiger trouwens dan een van Aert die een etappe wint waarin deze berg twee keer zit.