Tadej Pogacar kijkt uit naar Pyreneeën: “Beklimmingen liggen me goed”
foto: Cor Vos
vrijdag 12 juli 2024 om 18:14

Tadej Pogacar kijkt uit naar Pyreneeën: “Beklimmingen liggen me goed”

Tadej Pogacar moet het in de rest van de Ronde van Frankrijk stellen zonder Juan Ayuso. De Spanjaard kampt met corona en stapte al vroeg in de dertiende etappe af. “Het is erg jammer dat Ayuso moest opgeven”, zei Pogacar in het flashinterview na afloop. In dat interview liet hij ook weten uit te kijken naar komend weekend, als twee Pyreneeën-ritten op het programma staan.

“Hij was een van de mannen die op papier zeer belangrijk ging zijn in de bergen”, aldus Pogacar over Ayuso. “Gelukkig zijn João (Almeida, red.) en Adam (Yates, red.) heel goed bezig op de beklimmingen. Ook de andere renners van de ploeg doen het goed. We zijn aan het groeien als een groep. Zelfs met een renner minder zijn we sterk.”

De dertiende etappe kende een enerverend verloop. Vanaf de start werd er gekoerst en dat hield niet meer op tot de finish in Pau. “We dachten dat het chaotisch ging zijn in de finale, maar dit hadden we niet verwacht”, aldus Pogi, die met Adam Yates wel iemand mee had in een grote groep die vroeg in de etappe wegreed. De andere teams werden zo in het defensief gedrongen. “Het was goed dat Adam vooraan zat, daardoor hoefden we zelf niet mee te werken.”

Pyreneeën 
Dit weekend trekt de Tour de France de Pyreneeën in. Zowel zaterdag als zondag moet er stevig geklommen worden. “Ik kijk uit naar deze beklimmingen. Voor de Tour wist ik niet goed welke beklimmingen we moesten doen, maar nu ik het weet, ben ik blij. Het zijn beklimmingen die me goed liggen.”

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
21 Reacties
12-07-2024 18:17
"Voor de Tour wist ik niet goed welke beklimmingen we moesten doen, maar nu ik het weet, ben ik blij."
Dit geloof ik toch echt niet. Gespeelde nonchalance.
    12-07-2024 19:48
    Ja wat moet zo n talent nog zeggen om ons te vermaken. Niet makkelijk hoor.
12-07-2024 18:27
Probeer dan op zijn minst iets geloofwaardigs te verzinnen in plaats van dit soort onzin. Alsof hij voor de Tour daadwerkelijk geen idee had over welke bergen we gaan.

Sowieso is de hele manier waarop Pogacar zich presenteert richting de buitenwereld en in de media inmiddels wel één grote gespeelde act. Weinig oprechts meer aan die zogenaamde joviale onverschilligheid.
12-07-2024 19:55
Wat nep weer. Zo nep dat er niemand intrapt en het eerder onzekerheid uitstraalt. Met of zonder praatjes we gaan het zien , het wordt spannend.
12-07-2024 20:10
deze uitspraken, ik begin remco meer te mogen dan pogicar.
    12-07-2024 21:37
    Eens. Hij begint steeds vervelender te worden. En Remco steeds beter in zijn interviews. Oogt volwassen, realistisch en geeft tenminste goede teksten.
12-07-2024 18:26
Pogi is de enigste die uitkijkt naar zware beklimmingen. Grootspraak? We zullen het snel weten...
12-07-2024 18:23
Het is idd een beetje gespeeld. Hij praat zichzelf moed in. Ik verwacht echter niet dat hij tijd gaat verliezen.
12-07-2024 18:44
Ook al ben ik fan van je. Denk ik dat je morgen of dit weekend 2 minuten verliest. ik zie je steeds minder en minder worden . En dat niet alleen waar je normaal gesproken 40 45 min aan een waanzinnig kilowatt percentage zie weg trappen zie ik dat nu niet.
    12-07-2024 18:46
    Hoe zag je dat in de afgelopen dagen dan?
    12-07-2024 18:54
    je ziet het aan ze nerveuze houding, maar ook de flits is er niet echt. Ja hij is goed maar hij flits niet zoals hij kan. Ik vind hem bijvoorbeeld minder explosief , Daar zou hij deze winter op getraind hebben op duur. Maar de duur en vermogen waar hij op getraind heb zie ik nu niet terug. En na mij idee zijn de cijfers in de Tour ook iets minder dan de Giro maar misschien zit ik ernaast
    12-07-2024 19:48
    Dat de cijfers minder zouden zijn in de Tour met de Giro in de benen, zou toch volstrekt logisch zijn? Het is nu al een van de renners waar het meest het woord ‘ongeloofwaardig’ op wordt geplakt. Het zou dus niet helpen als hij datzelfde niveau haalde. En dat terwijl zijn huidige niveau ook al absolute wereldklasse is. Die rijdt met de Giro in de benen op een veel hoger niveau dan alle andere AK-mannen, behalve Vingegaard, van kunnen dromen.
    12-07-2024 21:08
    Romano je kletst uit je nek. De duur beklimmingen zagen we in de Giro en ook al op de Galibier. Ik vond zijn aanval op Puy Mary anders wel getuigen van een explosieve aanval. Had meteen een mooi gat. Alleen kon hij het niet volhouden. We zullen na komend weekend meer weten.
    12-07-2024 21:27
    Volgens mij is die explosiviteit nog zeker aanwezig. Het zijn juist de langere inspanningen die Jonas beter liggen tov hem. Daar nog wat hoogte en hitte bij en het recept om Pogacar te kraken is weer gemaakt. De vraag is of met de gemankeerde voorbereiding van Vingegaard dit weer lukt.
    12-07-2024 22:09
    Nou als je ze aanvallen van vorige jaar bekijkt die waren echt explosieven. Misschien is het tempo van ze ploeg zo hoog dat ook zijn explosiviteit afneemt. Het enige wat hij moet doen is het wiel volgen van jonas. En hopen dat die genoeg in de tank heb voor de laatste tijdrit.
12-07-2024 18:48
Het wordt spannend maar hij zou het nu moeten weten, wel ergens loskomen samen met Vingy maar die het initiatief in handen duwen. Niet zelf demarreren te vroeg op de eindklim of zelfs daarvoor.

En natuurlijk weet hij heus wel welke klimmen ze op moeten.
    12-07-2024 19:58
    Tuurlijk wel. Stoere praatjes over anderen dan moet je niet hypocriet gaan doen hé!
13-07-2024 06:46
Ik wist niet goed in welk land de Tour zou worden verreden, maar nu ik het weet, ben ik blij.

Ik wist voor de Tour niet zo goed hoe fietsen werkt, maar nu ik het weet, ben ik blij.

Ik wist voor de Tour niet zo goed wat te doen met mijn vriendin, maar nu ik het weet, ben ik blij.

Gelukkig zegt deze jongen alleen wat ertoe doet, hahahaha!
    13-07-2024 08:26
    Jij begint best irritant te worden op je 'bitchy' quest om Pogacar eens lekker online onder de zoden te schoffelen. Schoolvoorbeeld van 'ik kan niet de één supporteren zonder te zeiken over de ander'. Ik wens je er uitermate veel plezier bij, dit vervelende gedoe.

13-07-2024 08:18
Juist door deze uitspraken bespeur ik onzekerheid want anders had hij het wel anders gebracht. Woorden zoeken om niet de van tevoren bedachte scenario te verklappen
13-07-2024 08:23
En hij heeft zelf vlak voor de tour corona gehad. Wie weet heeft hij daar toch wel last van wanneer het op duurvermogen uitkomt

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine