Tadej Pogacar kijkt ondanks gemiste ritzege positief terug: “Respect dat Visma het probeerde”
Foto: Cor Vos
donderdag 24 juli 2025 om 18:45

Tadej Pogacar kijkt ondanks gemiste ritzege positief terug: “Respect dat Visma het probeerde”

Tadej Pogacar was opnieuw de sterkste man in koers in de koninginnenrit van de Tour de France, maar de Sloveen werd door Visma | Lease a Bike wel stevig op de proef gesteld. Het kostte Pogacar uiteindelijk zelfs een vijfde ritzege.

“Ik wilde de dagoverwinning, maar mijn gele trui heeft prioriteit. Toen Visma | Lease a Bike de koers hard maakte op de Col de la Madeleine, dacht ik dat ritwinst mogelijk was”, reageert Pogacar bij Sporza. “Maar ze gingen misschien te hard, ook in de afdaling. Al moet ik ze wel respecteren omdat ze het probeerden.”

Door de sloopwerken van het Nederlandse team, bleven er voorin in eerste instantie amper een handvol renners over in de vallei na de Madeleine. “Ze vielen elkaar aan en er was geen samenwerking in de vallei. Ik wachtte op mijn ploegmaats, maar dat duurde heel lang. En toen we aan de voet kwamen, dacht ik dat Visma sneller zou rijden om de vlucht nog in te halen.”

Maar dat gebeurde dus niet, waardoor O’Connor won: “Hij deed het goed. Dus de ritzege was weg, maar de benen waren goed op de Col de la Loze en ik blijf in het geel.”

Toch rekent Pogacar zich nog altijd niet rijk. “Vandaag was de koninginnenetappe, en morgen volgt er nog eentje. Nog drie dagen en dan kan ik op vakantie. Maar ik moet wel gefocust blijven, want ook de slotrit in Parijs kan nog gevaarlijk worden.”

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
7 Reacties
24-07-2025 19:10
Mooi. Telkens opnieuw pakt Pogacar tijd op Vingegaard.
In sprints, op steile hellingen, vlakke tijdrit, klimtijdrit en op lange hellingen, nochtans Vingegaards terrein ;)
    24-07-2025 19:23
    Nou wat leuk
    24-07-2025 22:11
    Mooi. Telkens opnieuw schrijft Bami dezelfde reactie. Onder artikelen over Pogi, over artikelen over Vingegaard, in de livechat.
    25-07-2025 08:53
    Kun je nagaan hoe knap het van Vingegaard is tegen iemand die niet eerlijk is.

    Over 15 jaar heeft Vingegaard ongeveer 10 tours gewonnen!
24-07-2025 18:48
Zat ie op de limiet vandaag?
    24-07-2025 19:32
    Dat denk ik wel, anders was Pogacar wel eerder weg gesprongen... Zowel Vingegaard als Pogacar ogen vermoeid.
24-07-2025 21:26
Alles winnen maak je geen vrienden mee, je kunt beter een ander ook eens een ritwinst gunnen.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine