Tadej Pogacar houdt flink huis in Ronde van Catalonië: “Maar het was wel erg zwaar”
foto: Cor Vos
dinsdag 19 maart 2024 om 17:29

Tadej Pogacar houdt flink huis in Ronde van Catalonië: “Maar het was wel erg zwaar”

Tadej Pogacar begon al als topfavoriet aan de Ronde van Catalonië, maar lijkt na de eerste bergetappe al zeker van eindwinst. De kopman van UAE Emirates reed op de slotklim naar Vallter 2000 zijn concurrenten op een hoop, en gaat nu ruimschoots aan de leiding in het algemeen klassement.

En toch was het ook voor Pogacar afzien op weg naar de top op 2.146 meter boven zeeniveau. Met muts en een extra dik winterjack deed de winnaar van de dag al bibberend zijn verhaal in het flashinterview. “We begonnen nog met erg mooi weer, het voelde aan als zomer. Maar daarna zagen we de wolken opdoemen. Jammer genoeg begon het op de voorlaatste klim al te regenen.”

Hierdoor werd de op papier al zware finale nog een tikkeltje lastiger, ook voor Pogacar. “De weersomstandigheden waren erg zwaar. Het was ook nog eens een zware slotklim, op hoogte. Dat voel je ook meteen. Dat maakt het dus nog zwaarder, maar ik ben heel blij met deze overwinning.”

Pogacar keek ook nog even terug op zijn twee demarrages, eerder in de koers. “Mijn aanval bij de start was gewoon een grappig moment met Domen”, doelt hij op zijn ploeggenoot Domen Novak. “En in de afdaling van de voorlaatste klim voelde ik me comfortabel. Ik reed gewoon mijn eigen tempo. Het was verder niets speciaals.”

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
5 Reacties
19-03-2024 17:34
"Maar het was wel erg zwaar"....... Daarmee doelde hij vooral op de weersomstandigheden!
Wat zou de concurrentie daarvan vinden?
19-03-2024 18:16
Mmmmm.... in het verslag op de NOS site las ik dat hij demarreerde om even later verborgen tussen het riet een 'Dumoulinnetje' te doen.
19-03-2024 18:35
Pogi heeft blijkbaar gezegd dat hij en Novak toen ze voor het peloton uit reden hadden verstopt in de bosjes voor een plaspauze. "Me and Domen stopped for pee pee and then hid in a bush so the peloton didn't know where we were. It was just a bit of fun"
20-03-2024 04:09
clown in het circus
was al nooit geloofwaardig
blijkbaar is alles geoorloofd
    20-03-2024 08:15
    U kunt de zon niet in het water zien schijnen, stuk chagrijn!

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine