Tadej Pogacar geeft update na valpartij: “Dacht dat mijn hoofd tegen stoeprand aan zou knallen”
Tadej Pogacar kwam met de schrik vrij na zijn valpartij in de finale van de elfde Tour-etappe. “Ik schrok toen ik de stoeprand zag naderen, ik dacht dat ik er met mijn hoofd tegenaan zou knallen, maar gelukkig is mijn huid sterk en hield het me tegen voordat ik de stoeprand raakte”, liet hij na afloop optekenen door het Franse rmcsport.
Jonas Abrahamsen schonk Uno-X Mobility hun eerste Tour-rit ooit en een sterke Mathieu van der Poel pakte bijna zijn tweede ritzege van deze Tour, maar het verhaal van de elfde etappe is toch vooral de valpartij van Tadej Pogacar in de finale. Na de ongelukkige en harde val kon de Sloveen gelukkig zijn weg vervolgen. “Ik ben in orde”, reageerde Pogacar na afloop van de hectische etappe. “Ik heb een beetje pijn, maar we zijn er doorheen gekomen, dus ik ben in orde.”

Pogacar kwam met wat kleerscheuren en schrammen over de finish – foto: Cor Vos
Omdat zijn concurrenten niet besloten door te rijden, verloor de wereldkampioen bovendien geen tijd. “Het was een beetje een chaotische dag van start tot finish, maar ik wil de rest van de groep bedanken voor het wachten op mij na mijn valpartij. De etappe was bijna voorbij, maar ze hadden tijd op me kunnen winnen. Misschien niet veel, maar dan had ik zeker mijn reserves moeten aanspreken om terug te komen. Ik wil iedereen vooraan bedanken voor de steun.”
De valpartij
Pogacar wordt gevraagd naar de oorzaak van de valpartij. “We kwamen net uit de afdaling van de slotklim. Iedereen ging voluit, Matteo (Jorgenson, red.) en Jonas (Vingegaard, red.) vielen aan en dreven iedereen tot het uiterste. Tot ze zagen ze dat Jhonny (Narvaez red.) er was en hij deed het geweldig door de groep onder controle te houden.”
“Maar in een finale als deze wil iedereen seconden pakken, er zijn aanvallen en veel renners die daar op reageren. Helaas volgde een renner een aanval van links naar rechts. Hij zag mij niet en raakte mijn voorwiel.” Op de TV-beelden is te zien dat Tobias Haland Johannessen van Uno-X Mobility een aanval wil volgen maar de weg afsnijdt voor de drievoudig Tourwinnaar, Pogacar kon zich niet meer recht houden.
Lees verder onder de video
🚴🇫🇷 | Valpartij Pogacar! 💥💥 #TourdeFrance
📺 Stream koers op HBO Max pic.twitter.com/8xeitkc7FN
— Eurosport Nederland (@Eurosport_NL) July 16, 2025
“Gelukkig heb ik alleen een paar schrammen”, vervolgt Pogacar zijn verhaal. Toch was de kopman van UAE Emirates XRG even bang dat het slechter afliep. “Ik schrok toen ik de stoeprand zag naderen, ik dacht dat ik er met mijn hoofd tegenaan zou knallen, maar gelukkig is mijn huid sterk en hield het me tegen voordat ik de stoeprand raakte.”
Invloed op komende dagen?
Ondanks dat de schade bij Pogacar na de finish lijkt mee te vallen, is het de vraag in hoeverre de valpartij invloed heeft op zijn prestaties in de loodzware komende Pyreneeën-etappes. Te beginnen bij de etappe van donderdag naar Hautacam. “Morgen is een grote dag en we zullen zien hoe ik herstel. Normaal gesproken ben je de dag na een valpartij niet op je best, maar ik ga morgen mijn best doen. In ieder geval zijn we als team klaar voor Hautacam”, eindigt de drievoudig Tourwinnaar positief.

Pogi zag hem ook niet, hij mag best af en toe z'n hand in eigen boezem steken.