Tadej Pogacar geeft Jonas Vingegaard weinig hoop: “Aan het slot had ik al tijd om wat te herstellen”
In de zevende etappe van het Critérium du Dauphiné heeft Jonas Vingegaard opnieuw terrein moeten toegeven op Tadej Pogacar. Met amper veertien tellen bleven de verschillen echter heel beperkt. Pogacar verklaarde achteraf hoe dat kwam.
“Jonas was vandaag heel sterk”, begon de wereldkampioen in het flashinterview. “Maar ik wilde ook niet te diep gaan. Het was een heel warme dag en een lange beklimming. Gelukkig had ik in de laatste kilometer al voldoende tijd om een beetje te herstellen. Ik volg nauwlettend wat de anderen doen en sommigen zullen in de Tour nog iets sterker zijn. Maar wij ook, daar gaan we met meer klimmers zijn.”
En dat is nodig, want Pogacar zag bijna alle UAE Emirates XRG-ploeggenoten vandaag grondig door het ijs zakken. Alleen Pavel Sivakov was op de afspraak.
“We wilden controle hebben op alle klimmetjes, maar Visma | Lease a Bike probeerde het met heel veel aanvallen. Ik was heel blij met hoe Pavel reed de rest van de ploeg, maar het was meer een verdediging om aan de aanvallen van Visma te ontsnappen. Ik heb zelf op tijd aangezet en vond een goed tempo tot de top.”
Ook onderweg panikeerde Pogacar nooit. “Ik denk dat ze mij in de afdaling van de Croix de Fer overboord wilden gooien, want daar gingen ze heel gevaarlijk te keer. Dat vond ik niet leuk, maar dat is het moderne wielrennen. Toen Pavel terugkwam, nam hij de controle en was alles weer goed. Op de laatste klim zei Pavel me dat hij niet veel langer meer kon volhouden. Hij heeft mijn aanval voorbereid en ik wilde ervoor gaan om geen aanvallen meer te moeten counteren.”
Wat een fenomeen, ook op veel verschillende terreinen gewonnen. Één van de grootste ooit.
Op naar z’n 4e tourwinst:-)
Waarom zou ik niet op Visma mogen afgeven, moet iedereen die ploeg supporteren omdat jij dat doet...
Renaat: “het is 4 over 5 José”
Fuseer MvdP en Vingegaard in 1 renner, en Pogi is alsnog de betere
Overal en eeuwig waar deze gast verschijnt wint ie… en anders wel in de top 3.
Als je hem ziet in PR tegen een MvdP die geboren is op de keien bij wijze van spreken… en ook nu weer. Zonder enig zweetdruppeltje en zo fit als een hoentje boven komen terwijl de rest steen maar dan ook steenkapot zit.
Ik geloof hier gewoonweg helemaal niks meer van!
Zelfde als met de tijdrit, vraag me hardop af of UAE als ploeg wel genoeg investeert om tijdritten te optimaliseren 'Tadej lost het toch wel op met talent/hard fietsen".
Daar maakt hij ook koers, daar wint hij niet.. maar hoe mooi dat zo’n renner daar mee doet.
Of was het beter geweest dat van de poel zonder tegenstand die koersen had gewonnen?
Geldt voor alle sporten, zo'n Bayern dat 11 keer op rij kampioen wordt, of de formule 1 waar je de ene dominante hegemonie na de andere hebt. Of 3 tennissers die 80% van de grand slams wonnen in de voorbije 20 jaar.
Als je denkt dat hier ingegrepen moet worden ben je GEEN sportman, dan ben je een verwend jochie dat zijn zin te graag wil, ga lekker elders lopen stampvoeten.
In zekere zin heb je gelijk, Lipowitz gaat in de toekomst zeker een grotere rol spelen dan Remco maar om te spreken van een grote 3 als iedereen op een hoopje gereden wordt door 1 man vind ik onzin.
Tadej legt in het voorjaar de clasic rijders het vuur aan de schenen en in de grote rondes de ronde rijders, om in het najaar ook nog even iedereen in hun hemd te zetten. Er is er maar 1 die aanspraak maakt om groots te noemen op dit moment.
Goh, hoe heette de baas daar ook al weer. Een zwitser, iemand ?