Tadej Pogacar blikt tevreden terug op ‘eerste inspanning van het jaar’ en kijkt uit naar ‘grappige finish’
foto: Cor Vos
dinsdag 18 februari 2025 om 13:04

Tadej Pogacar blikt tevreden terug op ‘eerste inspanning van het jaar’ en kijkt uit naar ‘grappige finish’

Tadej Pogacar heeft een sterke tijdrit gereden in de UAE Tour. De kopman van UAE Emirates XRG werd derde op ruime afstand van Joshua Tarling, maar deed wel erg goede zaken in het algemeen klassement. “Ik kijk al vooruit naar de rit van morgen”, vertelde Pogacar na afloop aan verschillende media.

Pogacar zette dinsdag de eerste richttijd neer in de individuele tijdrit. Nadien deden alleen Stefan Bissegger en de latere winnaar Tarling beter. Zij zullen naar alle waarschijnlijkheid niet meedoen voor de eindzege, waardoor Pogacar de eerste klassementsrenner is in de uitslag. “Dit was de eerste echte inspanning van het jaar. Ik ben all out gegaan.”

“Het was een snelle tijdrit. Ik ben blij met mijn uitslag, het was een goede dag. Op voorhand wist ik al dat het op dit parcours moeilijk ging worden met Bissegger en Tarling aan de start. Zelf kijk ik nu al vooruit naar de rit van morgen, met finish op Jebel Jais. Daar heb ik goede herinneringen aan, ik won er namelijk al eens (in 2022 klopte Pogacar er Adam Yates en Aleksandr Vlasov, red.).”

“Die etappe eindigt bijna altijd in een sprint tussen de klimmers. Ik vind dat altijd een grappig zicht, klimmers die sprinten. Zelf kijk ik er ook naar uit, want dat is iets dat mij goed ligt.”

Fietsen in Abu Dhabi, de nieuwe hotspot voor wielrenners: In Abu Dhabi hebben ze de fiets ontdekt. Het emiraat investeert volop in het stimuleren van een gezonde levensstijl en de racefiets is in de ogen van de Emirati het perfecte middel daarvoor. Abu Dhabi wil zowel inwoners als toeristen in het zadel helpen. Lees hier meer op WielerFlits. (Branded content)
RIDE Magazine
3 Reacties
18-02-2025 14:21
Dan rekent hij zich rijk, maar vergist hij zich in Vab
18-02-2025 14:22
Dan rekent hij zich rijk, maar vergist hij zich in Van Eetvelt. Go Lennart
19-02-2025 09:33
Ik neem aan dat hij het dit keer niet op een sprint wil en gaat laten aankomen.

Reacties zijn gesloten.