Sven Nys weer in actie in Diegem

foto: Marcel Koch
Sven Nys staat sneller dan verwacht weer aan de start van een veldrit. De Belgisch kampioen keert komende zondag in de Superprestigewedstrijd in Diegem terug in actie. De aangekondigde wedstrijdonderbreking wegens teleurstellend prestaties komt daarmee ten einde. Na de Wereldbekercross in Namen mist Nys ook de Wereldbekerwedstrijd in Heusden-Zolder (Tweede Kerstdag).
In samenspraak met zijn trainer Paul Van Den Bosch en ploegmanager Jan Verstraeten besloot Nys na zijn off-day in Essen, afgelopen zaterdag, een wedstrijdstop in te lassen. “Ik rijd op dit moment maar op vijftig procent van mijn mogelijkheden. Dit gevoel heb ik in 15 jaar niet gehad. Daarom denk ik dat het beter is er een tijdje volledig uit te stappen en alle klassementen uit mijn hoofd te zetten”, klonk de reacties van Nys afgelopen zaterdag.
In het klassement voor de Wereldbeker is Nys door de gemiste wedstrijden kansloos voor de eindzege. In de Superprestige, waarvan Diegem de eerstvolgende race is, maakt de Belg van Crelan-AA Drink nog kans op de eindzege. Voorlopig staat Nys op de vierde plek in het algemeen klassement, op slechts drie punten van leider Kevin Pauwels. In de bpost bank Trofee, het derde grote regelmatigheidscriterium staat Nys op de tweede plek, achter Wout van Aert. “Er volgt sowieso een druk eindejaarsprogramma met Diegem (28 december), Loenhout (30 december) en Baal (1 januari). Een week relatieve rust in de aanloop daar naartoe is dan ook raadzaam’, meldt zijn ploeg Crelan-AA Drink weten.