Sven Nys over Tour-voorbereiding Thibau: “Een dag langer ziek en hij was misschien niet gestart”
foto: Raymond Kerckhoffs
zaterdag 5 juli 2025 om 11:06 Volg in Google

Sven Nys over Tour-voorbereiding Thibau: “Een dag langer ziek en hij was misschien niet gestart”

Thibau Nys kende niet zijn beste voorbereiding op zijn grote debuut in de Tour de France. De jonge Nys werd ziek in de Baloise Belgium Tour en moest in rit vier opgeven. Vader Sven houdt dan ook een slag om de arm wat betreft de verwachtingen rondom zijn 22-jarige zoon.

“Hij kwam terug van hoogtestage met een tweede plaats in Gippingen”, blikt Sven terug op de Tour-voorbereiding van zijn zoon bij Sporza. “Maar de eindconclusie van de ploeg was na de Baloise Belgium Tour waar hij ziek werd.”

“Eén dag langer ziek had misschien toch een ander effect gehad op die beslissing. Er was één dag koorts bij en dat mag zeker geen twee dagen duren, anders zorgt dat voor een langer herstel.”

Desalniettemin gaat Nys jr. met ambities naar de Tour. En krijgt hij ruimte van zijn ploeg Lidl-Trek om voor eigen kans te gaan. “Er is duidelijk uitgesproken door de ploeg dat hij kansen krijgt in de punchersetappes. In die etappes kunnen Theuns en Stuyven belangrijk zijn om hem af te zetten op het juiste moment. In het verleden is al een paar keer gebleken dat als hij echt op zijn best is dat hij dan kan wedijveren met de besten van de wereld”, aldus Sven.


Meld je aan en speel onze Voorspelgame!


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
3 Reacties
05-07-2025 11:09
Er is nog niks veranderd in al die jaren : vooraf is iedereen nog altijd ziek, zwakjes of heeft niet kunnen trainen .
    05-07-2025 11:14
    Iedereen is een beetje overdreven. Misschien 15 van de +/- 180 starters, dat geloof ik wel. Een verhouding zoals in het echte leven, niet?
    05-07-2025 12:02
    Een atleet in topvorm hoeft maar in de zucht van een scheet te lopen en is verkouden. Jammer maar het is nu eenmaal zo

Reacties zijn gesloten.