Steven Kruijswijk: “Benieuwd wat ik in de klassiekers kan”
zaterdag 19 november 2011 om 10:53

Steven Kruijswijk: “Benieuwd wat ik in de klassiekers kan”

foto: Sirotti

Steven Kruijswijk zal zich volgend seizoen zoals het er naar uitziet in het voorjaar gaan richten op de heuvelklassiekers. De wedstrijden in april zouden beter te combineren zijn met een gepland Tourdebuut. “Ik ben benieuwd wat ik daar kan,” vertelde de renner uit de Rabobankploeg tegen Wieler Revue.

Kruijswijk kende de voorbije twee jaar een sterk optreden in de Giro d’Italia, maar volgend seizoen wil de Brabander het proberen in de heuvelklassiekers. Kruijswijk denkt dat Luik-Bastenaken-Luik hem wel ligt. “Dat is qua parcours een wedstrijd die goed bij me past. Als je kijkt welke renners daar vooraan rijden, dat zijn bijna allemaal ronderenners. De Schelcks, Evans, Cunego. Niet dat ik de eerste keer al meteen met die jongens mee kan, maar in de toekomst hopelijk wel.”

Ook in de Amstel Gold Race denkt Kruijswijk zijn mannetje te kunnen staan. “Die is net wat explosiever, maar ook een uitputtingsslag waar de beteren overblijven. Door de heuvelklassiekers kom je automatisch ook uit bij Parijs-Nice, de Tirreno en het Baskenland. Van die afwisseling houdt ik wel, het houdt je scherp.”

RIDE Magazine
RIDE Magazine