Quick-Step Alpha Vinyl in Tirreno-Adriatico: Alaphilippe, Cavendish én Evenepoel
Quick-Step Alpha Vinyl zal met een ijzersterke ploeg aan de start van Tirreno-Adriatico staan. De Belgische ploeg heeft een zevenkoppige selectie onthuld, waarin meerdere sterren zijn opgenomen. Onder andere Julian Alaphilippe, Mark Cavendish en Remco Evenepoel zullen de Koers van de Twee Zeeën rijden.
Ook Kasper Asgreen, Mikkel Honoré, Josef Černý en Davide Ballerini zijn erbij, als Tirreno-Adriatico maandag begint met een 13,9 lange openingstijdrit. Hier zullen Alaphilippe en Evenepoel er gelijk moeten staan. De dagen erna – in de vlakkere etappe – zal Cavendish zijn kans willen grijpen, al zal hij op de slotdag ook nog een mogelijkheid krijgen. Tussendoor is er meer terrein voor de puncheurs en klimmers.
Selectie Quick-Step Alpha Vinyl voor Tirreno-Adriatico
(7-13 maart):
Julian Alaphilippe
Kasper Asgreen
Davide Ballerini
Mark Cavendish
Josef Černý
Remco Evenepoel
Mikkel Honoré
Wat mij betreft wel een belangrijke graadmeter voor Evenepoel. Ook al heeft hij al veel rondjes van een week gewonnen, het was eigenlijk nooit van het kaliber van TA of PN. Benieuwd wat hij waard gaat zijn, maar ik verwacht echt wel een goed resultaat gezien de vorm waarmee hij is begonnen. Persoonlijk denk ik ook dat hij beter zijn piek hier legt dan in LBL. Ik zie hem namelijk veel meer als rondjesrenner dan als specialist in 1 daagse wedstrijden. Dus hier scoren, wie weet ook baskenland, Catalonie, dat soort wedstrijden. En dan zien wat er in LBL nog op zit.
Wat Limal zegt dus: als Evenepoel top 5 rijdt en niet meer dan anderhalve minuut verliest op de winnaar (hoogstwaarschijnlijk Pogacar) zou dat een succes zijn.
Mij zou het persoonlijk tegenvallen als hij buiten de top 5 kukelt gezien het feit dat hij toch altijd scoort in rondjes van 1 week. Maar als het hem dat niet lukt, dan zou ik dat ook niet erg vinden. En wie weet is het zelfs wel goed voor hem, om de juichstemming om hem heen wat af te remmen. Want ik las hier laatst dat hij de Vuelta al had gewonnen....
In rit 6 van TA moeten ze 2 keer de Monte Carpegna op (6 km aan 9,9%). Als de logica gerespecteerd wordt, verliest Evenepoel minstens hetzelfde t.o.v. Pogacar (en Vingegaard).
Ik vergis me graag hoor, maar ik vrees ervoor.
Bij afwezigheid van Roglic en Van Aert is een eindpodium met 2 QuickSteppers een realistisch scenario. Immers, zelfs indien Remco de openingstijdrit niet wint, en dus -"noblesse oblige"- 2e wordt, dan nog heeft hij dadelijk voorsprong op alle andere klassementsmannen. Voor al wie de Ronde van de Algarve gemis heeft: Remco rijdt inmiddels in "beast mode". En niemand kan hem bergop lossen. Dit is wielrennen: dijen liegen niet.
Evenepoel zal dat zeker wél doen, ik ben benieuwd of hij wat zuibig kan beginnen (ná de tijdrit), zoals in de Algarve.
Daarnaast zijn er toch ook niet echt hoge cols waarop hij kapot kan gaan, dus één van de te kloppen mannen voor mij,
Ook leuk voor Asgreen dat hij kilometers op kop mag sleuren, terwijl 'zijn weken' er aan komen. Dat zie ik Poel, Aert en Pidcock niet zo snel doen.
Of geeft QS niets om de leiderstrui en geven ze die weg aan iemand anders?
Ballerini wss als leadout voor Cav
REV en alaphilippe die hun ding doen bergop/TT
Als Rev goed scoort is dat een opsteker om de volgende stap, nl. RvZ te gaan betwisten met inzet. Om Pogy ooit te verslaan in een GR vrees ik dat hij te beperkt is. Proberen daarentegen in een GR zonder Pogy kan dan misschien wel een goal zijn.