woensdag 20 september 2023 om 17:14
EK 2023: Stefan Küng rijdt dranghekken in en komt hard ten val tijdens tijdrit
Hardrijder Stefan Küng was bezig aan een goede tijdrit op het EK in Emmen, maar reed niet ver van het einde de dranghekken in. De Zwitser kwam hard ten val en zag zijn vizier en zijn helm breken. Met een bebloed gezicht kwam hij over de finish.
Direct na de finish ging Küng op het asfalt zitten en kreeg hij de benodigde medische assistentie. Zijn uiteindelijke eindnotering toont aan dat de Zwitser goed bezig was. Ondanks zijn valpartij noteert hij de elfde eindtijd.
🚴🇪🇺 | Wat een valpartij! Daar gaat een goede notering voor Stefan Küng… 💥💥 #EuroRoad23 #Drenthe2023
📺 Koers kijk je op discovery+ pic.twitter.com/ECn6tNJIVE
— Eurosport Nederland (@Eurosport_NL) September 20, 2023
In Brussel is een gans lobbykantoor voor de helm (met advocaten en al gevestigd) met als grote doel, het verplicht maken van de helm en daar hebben producenten tientallen miljoenen Euro's voor over per jaar. Tot nu toe zijn ze er enkel in Spanje daartoe in geslaagd. Nu weet je gelijk waarom een helm zoveel kost.
Meer on topic : zeer verbazingwekkend hoe hij het voor elkaar krijgt om hier zo te crashen. Dat kan niet anders dan totale vermoeidheid zijn eigenlijk.