Steegmans baalt: “De hele koers is goed verlopen, behalve de sprint”

foto: Sirotti
Gert Steegmans mocht na afloop van de tweede etappe in de Driedaagse De Panne Koksijde de leiderstrui aantrekken. De Belg won twee tussensprinten en steeg zo in het klassement. Desondanks was Steegmans niet tevreden. “De hele koers is goed verlopen, behalve de sprint”, zegt hij tegenover Sporza. “En dat terwijl ik goede benen had. Frustrerend.”
“Mijn ploegmaats waren heel nerveus in de sprint. Er was ook die rare actie op het einde van Guillaume”, stelt Steegmans. Zijn ploegmaat Van Keirsbulck plaatste in de laatste kilometer een aanval. “Uiteindelijk raakte ik ingesloten. Ik heb zelfs niet gesprint.” Morgen krijgt de Belg vermoedelijk een herkansing. De ochtendrit zal hoogstwaarschijnlijk in een massaspurt eindigen. “Die ochtendrit heb ik al eens gewonnen, dus dat proberen we opnieuw.”
Na de ochtendetappe staat ’s middags de slottijdrit op het programma. Daar zal het klassement gemaakt worden. “Ik zou in het klassement ook graag voor mijn kamergenoot (Terpstra) eindigen. Ik ben al eens voor Niki geëindigd, hij heeft meer stress dan je denkt”, lacht Steegmans.