Sprintzege Peter Sagan in Pasadena, Danny van Poppel derde (+video)
zondag 18 mei 2014 om 00:13

Sprintzege Peter Sagan in Pasadena, Danny van Poppel derde (+video)

Peter Sagan

foto: Sirotti

Peter Sagan heeft in de Ronde van Californië de etappe naar Pasadena gewonnen. De renner van Cannondale kwam als eerste over de finish als snelste renner in een sprint van een grote groep. Hij versloeg Thor Hushovd (BMC) en Danny van Poppel (Trek). Bradley Wiggins blijft aan de leiding van het algemeen klassement.

Lars Boom op jacht naar dagsucces
Een dag voor het einde kregen de renners een 142 kilometer lange rit met onderweg twee beklimmingen voorgeschoteld. Zeven renners kozen na 35 kilometer de aanval. Met Belkin-renner Lars Boom was er één Nederlander vertegenwoordigd. Samen met de Belg Greg Van Avermaet (BMC Racing), de Spanjaard Eloy Teruel (Jamis), de Mexicaan Luis Davila (Jelly Belly), de Colombiaan Isaac Bolivar (UnitedHealthcare) en de Amerikanen Benjamin King (Garmin-Sharp) en Chad Haga (Team Giant-Shimano) kreeg hij een vrijgeleide. Het peloton hield onder aanvoering van Cannondale het verschil echter binnen de perken.

Cavendish ontbreekt
In de voorstad van Los Angeles werd de rit afgesloten met drie lokale rondes van vijf kilometer. Van Avermaet en King probeerden op het stadscircuit als laatste van de vroege vluchters nog een massasprint te voorkomen. Mark Cavendish verloor de aansluiting met het peloton en zou daardoor niet mee kunnen sprinten om de dagzege. Op zes kilometer van het einde volgde een hergroepering.

Teruel juicht te vroeg
Een ronde voor het einde volgde een kolderieke situatie toen de opnieuw vooruit gesprongen Teruel dacht dat hij gewonnen had en juichend over de streep reed. Enkele meters na de finish besefte hij zijn vergissing.

Een ronde later bleek Sagan de snelste sprinter van het peloton. Hushovd ging van ver aan, maar zag Sagan toch nog langszij komen. Sagan boekte zijn vijfde zege van het seizoen en blijft in het bezit van de puntentrui.

In het algemeen klassement behoudt Bradley Wiggins een halve minuut voorsprong op Rohan Dennis. Morgen wordt de Ronde van Californië afgesloten met een korte en relatief vlakke etappe naar Thousand Oaks.

Amgen Tour of California 2014 (2.HC)
Uitslag etappe 7: Santa Clarita – Pasadena (142,8km)

1. flag-sk Peter Sagan (Cannondale) in 3u24m33s
2. flag-no Thor Hushovd (BMC Racing)
3. flag-nl Danny van Poppel (Trek Factory Racing)
4. flag-au Zakari Dempster (NetApp-Endura)
5. flag-de John Degenkolb (Giant-Shimano)
6. flag-it Matteo Trentin (Omega Pharma-Quick Step)
7. flag-be Jens Keukeleire (Orica-GreenEDGE)
8. flag-nl Nick van der Lijke (Belkin Pro Cycling)
9. flag-us Kiel Rijnen (United Healthcare)
10. flag-us Taylor Phinney (BMC Racing)
Volledige uitslag etappe 7

Algemeen klassement na etappe 7
1. flag-gb Bradley Wiggins (Team Sky) in 25u28m15s
2. flag-au Rohan Dennis (Garmin-Sharp) op 30s
3. flag-us Lawson Craddock (Giant-Shimano) op 1m48s
4. flag-pt Tiago Machado (NetApp-Endura) op 2m02s
5. flag-gb Adam Yates (Orica GreenEDGE) op 2m14s
6. flag-us Peter Stetina (BMC Racing) op 2m30s
7. flag-co Johan Esteban Chaves (Orica GreenEDGE) op 2m39s
8. flag-nl Laurens Ten Dam (Belkin) op 3m01s
9. flag-co Janier Acevedo (Garmin-Sharp) op 3m05s
10. flag-es David de la Cruz (NetApp-Endura) op 3m06s
Volledig algemeen klassement na etappe 7

RIDE Magazine