Spanning tussen Sweeck en Vanthourenhout loopt in Otegem verder op: “Dit is zielig”
Een nieuwe rel in veldritland? Michael Vanthourenhout en Laurens Sweeck waren zondag al niet de beste vrienden na een veelbesproken BK in Lokeren, maar twee nieuwe incidenten tijdens de cross van Otegem drijven het conflict nog verder op de spits.
Terug naar het Belgisch kampioenschap veldrijden in Lokeren. Laurens Sweeck reed er lange tijd op kop samen met Michael Vanthourenhout. Hij moest echter een gaatje laten ten opzichte van Vanthourenhout, nadat hij bij de wisselpost in de fiets haakte die net door de Europees kampioen was afgegeven. “Ik ben ontgoocheld, omdat het denk ik niet helemaal sportief is verlopen”, was de duidelijke analyse van Sweeck na afloop van de nationale titelstrijd.
Een dag later stonden beide mannen aan de start van de cross van Otegem. In de derde ronde ging het opnieuw mis tussen de twee kemphanen. Sweeck en Vanthourenhout reden zij aan zij naar de materiaalpost. Die eerste maakte zich breed, waardoor Vanthourenhout gedwongen was om de post binnen te rijden. De wissel van de Europese kampioen was echter niet gepland, waardoor hij enkele seconden moest wachten op een nieuwe fiets.
Sweeck was zich na afloop van de cross van geen kwaad bewust. “Ik kwam wat rap de bocht uit. Ik kon nog net de post ontwijken, maar Michael moest daardoor wel binnenrijden. Meer was er niet aan, denk ik. Echt? Geen fiets? Dan zijn ze weer in de fout gegaan, de mechaniekers”, citeert Het Laatste Nieuws.
Pirouette in de post
Het bleef niet bij één incident in de materiaalpost. Sweeck, die op overtuigende wijze naar de zege wist te soleren, maakte in de laatste ronde nog een pirouette in de pits, al spottend na wat er allemaal is voorgevallen op het BK. Vanthourenhout kon er na afloop niet mee lachen. “Ik vind het zielig hoe hij erover doet. Het schijnt dat Laurens in de laatste ronde nog eens is rondgedraaid met zijn fiets in de post. Zoals hij zondag zogezegd door mijn fiets moest doen, heeft hij nu een toertje gemaakt voor mijn mechaniekers. Heel zielig.”
“Als hij zo verder wil, is dat goed voor hem. Voor mij is het hoofdstuk afgesloten – het is goed zo. Dat het blijkbaar heel diep zit? Het kan bij hem heel diep zitten. Voor mij is het gepasseerd, ik kan de tijd niet terugdraaien. Erover praten? Neen. Ik vertrek dinsdagmorgen naar Spanje en dan ben ik in mijn eigen wereld. Wat hij doet, maakt me niet uit. Ik leid mijn eigen leven.”
Ook Sweeck voelt niet meteen de behoefte om het uit te praten. “De plooien gladstrijken? Goh ja, die dingen zijn gebeurd en zullen niet meer omgekeerd worden. In die zin zullen de plooien er altijd zijn.”
https://www.hln.be/veldrijden/kijk-na-twee-nieuwe-incidenten-in-otegem-zit-het-pas-echt-scheef-tussen-vanthourenhout-en-sweeck-dit-is-heel-zielig~ab8bb082/
Niet helemaal top van Sweeck natuurlijk (al zou het mooi zijn als hij op adrenaline en boosheid revanche neemt), maar ik vind vooral het gebrek aan zelfreflectie van Vanthourenhout teams storend. Ze hebben toch een directe concurrent gehinderd in volle strijd om de titel, kun je best even aangeven dat het niet bewust was maar wel je excuses aanbieden. Nu zegt Vanthourenhout... het is zo wel genoeg. Maar dat is makkelijk zeggen als jij degene bent die de titel gewonnen hebt op een toch wat discutabele manier door toedoen van jou team.
Mettepeningen maakt zichzelf dan weer helemaal belachelijk door het incident van een paar weken geleden bij te halen. Alsof een renner die zelf bijna valt en daarbij iemand anders onderuit haalt ook maar enigzins te vergelijken is met (bewust?) gehinderd te worden door een mecanieker van je directe tegenstanders.
Ach... uiteindelijk moeten de Belgische kranten ook wat te schrijven hebben natuurlijk :)
ik vind het wel geestig. Die reactie ook :'D
[i]Sukhuleiruh![/i]
Geinig, die kleingeestigheid in de zandbak.
https://sporza.be/nl/2023/01/16/vete-tussen-sweeck-en-vanthourenhout-bereikt-nieuw-kookpunt-na-duw-en-pirouette-sukkelaar~1673891107099/
Ik had enkel het laatste deel van de wedstrijd meegepikt en zonder de rest te kennen vond ik dat pirouetje in de post fantastisch (zoals ik ook zei onder het artikel met de uitslag). Na het zien van deze actie en het venijn in zijn interviews nadien sluit ik me nu aan bij girardengo en anderen die vinden dat Sweeck de 'moral highground' ondertussen wel verloren is.
Maar ach, het is allemaal slechts een storm in een glas water die vooral ook door de pers aangewakkerd wordt.
ik wou net hetzelfde zeggen maar dan over Vanthourenhout..
Sweeck reageert net vrij matuur op een al of niet onsportief incident. Enerzijds door vandaag te antwoorden met de benen én te winnen. Anderzijds door een knipoog met zijn pirouette in de materiaalpost.
Dat Vanthourenhout dat "zielig" vindt, zegt vooral iets over hem.
Maar goed, je hebt hier een anti-Pauwels Sauzen groep die een kant heeft gekozen en hun mening sowieso nooit zal bijstellen, ongeacht wat Sweeck doet. Dan heb ik het niet over jou, maar over de anonieme minnetjesbrigade.
Heb nu na 6 maanden niet echt het idee dat het wat toevoegt, dat het wat verbeterd heeft of dat het überhaupt door velen structureel gebruikt wordt.
Het heeft vooral het volgen van een beginnend draadje moeilijker gemaakt.