Spaanse bondscoach uit harde kritiek op Valverde
woensdag 1 oktober 2008 om 18:48

Spaanse bondscoach uit harde kritiek op Valverde

Terwijl het WK wielrennen in Varese voor de Italianen een triomftocht werd, eindigde het voor de ijzersterke Spaanse equipe in een deceptie. Bondscoach Paco Antequera richt zijn kritiek op Alejandro Valverde, die samen met Oscar Freire kopman was voor zijn land.

“We hadden gewonnen als hij gedaan had, wat er van hem verlangd werd.” Zo vertelt Antequera, die in de Spaanse krant AS aangeeft dat de nationaal kampioen een duidelijke rol had. “Valverde moest mee zodra (uiteindelijke wereldkampioen) Alessandro Ballan, Damiano Cunego of Davide Rebellin zou demarreren.” Dat dit de meest aanvallend ingestelde Italianen waren had de Spanjaard goed gezien, maar zijn pupil had andere plannen.

“Alejandro lette alleen op Paolo Bettini en Tom Boonen,” zegt Antequera. Valverde zelf geeft toe dat hij de verkeerde personen in de smiezen hield. “Zij leken me de grootste concurrenten voor de regenboogtrui.” Uiteindelijk zat Joaquin Rodriguez als enige Spanjaard in de kopgroep tegen drie Italianen, die daar optimaal van profiteerden. Valverde werd eerder tweede (2003 en 2005) en derde (2006) in de strijd om de wereldtitel.

RIDE Magazine
RIDE Magazine