Sonny Colbrelli na geslaagde operatie ontslagen uit ziekenhuis
Sonny Colbrelli keert vandaag terug naar huis, nadat hij is ontslagen uit de cardiologische kliniek van de universiteit van Padua, waar hij op 26 maart werd opgenomen. De Italiaanse renner heeft een succesvolle ingreep ondergaan waarbij een onderhuidse defibrillator werd geïmplanteerd.
Colbrelli stortte twee weken geleden na de finish van de openingsetappe van de Volta a Catalunya in elkaar. De regerend Europees kampioen onderging diverse onderzoeken, waarna hij, in overleg met de medische staf van zijn ploeg Bahrain Victorious, een ingreep onderging. Daarbij werd een onderhuidse defibrillator geïmplanteerd. Deze ingreep is succesvol verlopen, laat de ploeg in een persbericht weten.
“In Padua onderging de renner een uitgebreide klinische, genetische en beeldvormende evaluatie om de oorzaak van de hartritmestoornis die leidde tot de hartstilstand te achterhalen en de meest geschikte therapie te bepalen”, licht Domenico Corrado, professor aan de universiteit van Padua, toe. “De beslissing om een levensreddend apparaat te implanteren werd gedeeld door Colbrelli. Het apparaat werkt om het hartritme te corrigeren als dat in extreme gevallen nodig is.”
Colbrelli zal de revalidatie thuis voortzetten. Zijn ploeg Bahrain Victorious roept op om de privacy van haar renner te respecteren en wenst hem een spoedig herstel toe.
Belangrijkste is dat hij volledig hersteld. Koersen is bijzaak voorlopig.
Overigens liet Mohoric zich verleden week in een interview met een Belgisch gazetje ontvallen dat men bij de ploeg allang wist dat het hart van Colbrelli soms rare dingen deed...
Niet per se, Colbrelli zal t zelf ook geweten hebben. Zn eigen keuze waarschijnlijk
Als je in een peloton rijdt en dagelijks wordt geconfronteerd met gevaarlijke afdalingen en risicovolle sprints, dan is het onverantwoord om dat te doen in het besef dat je met een tijdbom in je borstkas rondrijdt.
Op een voetbalveld neem je alleen voor jezelf een risico, in een peloton ben je een gevaar voor anderen. Ik ga er vanuit dat ze niets wisten van zijn problemen.
Voor Colbrelli zelf en de liefhebber natuurlijk vreselijk jammer dat hij er wellicht/waarschijnlijk niet meer bij zal zijn…. Desalniettemin heeft hij een koers gewonnen die in 2122 nog steeds prominent in de geschiedenis staat, dat nemen ze zowel hem als ons nooit meer af. Van alle keien thuis op de haardmantel is dit toch een van de eersten die in me opkomen zal wanneer men naar Paris Roubaix vraagt. Samen met die van Backstedt en Haymann.
Los van zijn 'beuk', was het toch een mooie renner.