Simon Yates neemt met groots nummer revanche: “Ik wilde dat hoofdstuk afsluiten”
zaterdag 31 mei 2025 om 17:01

Simon Yates neemt met groots nummer revanche: “Ik wilde dat hoofdstuk afsluiten”

Simon Yates heeft op de voorlaatste dag van de Giro d’Italia voor een gigantische stunt gezorgd. De 32-jarige renner van Visma | Lease a Bike viel aan op de Colle delle Finestre en zou uiteindelijk Isaac Del Toro uit de roze trui rijden. Hij zat al lang met deze dag in zijn hoofd, vertelde hij in het flashinterview na afloop.

“Toen het parcours onthuld werd, had ik al het idee om hier iets te doen”, zei Yates in het flashinterview na afloop. Zeven jaar geleden, in de Giro van 2018, verloor de Brit zijn roze trui door een inzinking op de Colle delle Finestre. “Ik wilde dit hoofdstuk afsluiten. Ik ben nog steeds een beetje sprakeloos nu ik in staat bleek om het te doen.”

“Ik voelde me de hele ronde al goed, maar ik had steeds het gevoel dat ik nooit het juiste moment had om te laten zien wat ik kon. Vandaag vond ik die mogelijkheid wel. Ik probeerde een gaatje te pakken op de andere twee, Isaac en Richie. Want ik wist: als ik mijn eigen tempo kan rijden, ben ik heel sterk. Dat lukte.”

In de finale kreeg Yates nog hulp van Wout van Aert, die hem vanuit de vroege vlucht opwachtte en kilometerslang op kop sleurde. “Het hele team was fantastisch. Dit was de kers op de taart. Zonder hem in de vallei en de rest van het team gedurende de dag was het niet mogelijk geweest. Vanochtend had ik nog twijfels of ik dit kon, maar de jongens hebben me aangemoedigd en geloofden in me. Dank aan hen.”

Officieel is Yates nog geen eindwinnaar, maar zondag wacht enkel nog een vlakke rit naar Rome. Hij zal de Italiaanse hoofdstad in het roze binnenrijden. “Het is ongelofelijk. Ik zoek nog steeds naar woorden, maar ik heb niet veel voor je op dit moment”, zei de geëmotioneerde Brit.

RIDE Magazine
11 Reacties
31-05-2025 17:44
Nu heb ik veel kritiek op vlb gegegeven en nooit gedacht dat yates op deze wijze de giro kon winnen..zo zie je maar dat alles onvoorspelbaar is en de rit eerst gereden moet worden ..ik heb er in ieder geval mijn lesje uit geleerd en zal mijn commentaren toch proberen wat neutraler en beperkter te houden, want ja ben eigenlijk helemaal de mond gesnoerd door deze finale...chapeau voor Simon yates, Wout van aert en de ploeg vlb en geniet hier maar van...denk dat Simon Yates komende dag op een wolk zal leven...hij heeft het dan toch maar gedaan...proficiat
    31-05-2025 20:54
    Ik denk dat veel volgers dit niet hadden verwacht. Een ouderwets killerbee trucje wat mij betreft. Al vraag ik me toch af wat er was gebeurd als Del Toro was gaan rijden.

    In ieder geval Vlab alles eruitvgrhaald wat erin zat vandaag, erg knap en weer mooi om naar te kijken.
31-05-2025 17:08
Hier kijk ik wielrennen voor
    31-05-2025 17:11
    Ja, veel mooier wordt het niet
31-05-2025 17:03
P R A C H T I G ! ! ! ! !

Lik op stuk voor alle criticasters van

Wout & zijn Team Visma / Lease a Bike
31-05-2025 17:26
Ik ben benieuwd naar de reactie van Visma-volger Antoin.
31-05-2025 17:28
Denk niet dat hij spijt heeft van zijn overgang naar Visma, zoals een paar hier gisteren zeiden.
31-05-2025 20:48
Goed dat hij gisteren na de rit met de vuist op tafel heeft geslagen. Het heeft het boeltje wakker geschud, inclusief zichzelf. En dat heeft zich uitbetaald. De ploeg was niet slecht, maar maakte ook niet het verschil. En op hemzelf lag de Zubeldia-award te wachten, nota bene met een podiumplek.

Soms vallen dan alle puzzelstukjes op hun plek, vooral natuurlijk door gestuntel van de concurrenten. Nu morgen nog even sprinten met Olav.
    31-05-2025 21:03
    Nah... Yates heeft een aantal keer aangevallen deze Giro. Zubeldia-Award gaat naar Caruso.
31-05-2025 17:15
Denk dat ze bij uae toch even beter Sven thourenthout bellen als nieuwe ploegleider, knap van Visma maar wat een onkunde en/of tactisch falen bij uae.
01-06-2025 07:40
Hij moet toch zelf ook verduiveld sterk geweest zijn als je ziet op welke afstand klassementsrenners 5-15 eindigen terwijl zij wel gewoon hebben doorgereden.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine