Simon Gerrans: ”Gele trui is het toppunt van onze sport”

foto: Sirotti
Simon Gerrans beleefde twee mooie dagen in de Tour de France. In de derde rit won hij de rit naar Calvi, door Peter Sagan te verslaan in de sprint en de vierde etappe schreef hij op zijn naam met zijn ploeg, Orica GreenEDGE. Door die overwinning in de ploegentijdrit mag de Australiër morgen de gele leiderstrui aantrekken in de rit van Cagnes-sur-Mer naar Marseille. ”Deze gele trui is de kers op de taart”, aldus Gerrans tegenover Sporza.
”Gisteren won in al zeer nipt in de sprint van Sagan, maar de ploegentijdrit winnen op deze manier is nog mooier”, doelt Gerrans op het minieme verschil van minder dan een seconde met Omega Pharma-QuickStep.
”Het geeft een ongelooflijk gevoel om met het hele team te winnen. Het was een fantastische prestatie van de ploeg, dat vat het samen. We hadden geen zwakke plekken en iedereen deed goed zijn werk”, bedankt de Australiër zijn ploeggenoten.
”De gele trui is de kers op de taart, het hoogtepunt in onze sport. Er zijn maar weinig renners die de trui mogen aantrekken. We zullen de trui zo lang mogelijk verdedigen. Het is een hele eer om die trui te dragen en elke dag in het geel is een bonus. Misschien kunnen we het geel houden tot de Pyreneeën”, besluit een vrolijke Gerrans.