Shirin van Anrooij na bijna twee jaar terug in de cross: “Heb het heel erg gemist”
foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 23 november 2025 om 12:53

Shirin van Anrooij na bijna twee jaar terug in de cross: “Heb het heel erg gemist”

Ze was bijna twee jaar niet te zien in het veld, maar daar komt vandaag verandering in: Shirin van Anrooij is terug van weggeweest. De Nederlandse doet vandaag mee aan de eerste Wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tábor. Maar wat mogen we al verwachten van de 23-jarige renster van Baloise Glowi Lions?

Door een vernauwde bekkenslagader moest de Nederlandse alleskunner in het najaar van 2024 onder het mes en kwam ze de hele vorige winter niet in actie. Ook de winter daarvoor kon ze – door omstandigheden – maar een beperkt programma afwerken, waardoor we voor de beste Van Anrooij in het veld al terug moeten naar begin 2023. Toen won ze wel het WK voor beloften en enkele Wereldbekers.

Het is de vraag hoe goed ze nu al is, maar haar (veelbesproken) prestatie op het WK gravel doet het beste verhopen. “Het is een beetje wennen”, vertelde ze daags voor de wereldbekercross van Tábor in een interview met de NOS. “Maar ik heb er ook écht zin in. Ik heb de cross heel erg gemist. Ik wil vooral genieten en het gevoel van de cross terugkrijgen.”

Wat niet in haar voordeel speelt: haar beroerde startpositie. “Ik begin op de laatste startrij, want ik heb natuurlijk geen UCI-punten gehaald het afgelopen jaar. Het doel is om bij de beste zestien te komen, zodat ik over twee weken in Flamanville (voor de tweede manche van de Wereldbeker, red.) wat dichter vooraan kan starten.”

Schitteren in kersperiode en op WK
En verder? Hoe ziet de crosswinter van Van Anrooij er na Flamanville uit? “Ik rijd de eerste drie wereldbekers (Tàbor, Flamanville en Terralba, red.) en dan vlieg ik vanuit Sardinië meteen naar Spanje voor het trainingskamp van de wegploeg. De veldrit van Namen sla ik over. Ik hoop week na week te kunnen groeien en wil goed zijn in die mooie zandcrossen als Koksijde en Zonhoven.”

Om daarna te mikken op de wereldkampioenschappen in Hulst, wat voor de Zeeuwse Van Anrooij een thuis-WK is. “Het WK in Hoogerheide was ook heel erg speciaal. Omdat ik daar won bij de beloften, maar ook omdat het echt een half uurtje rijden was van mijn huis in Goes. Ik kon gewoon op de fiets naar de verkenning. Maar nu een WK in mijn eigen provincie, dat is wel echt gaaf hoor.”

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.