Sergei Ivanov mikt op podium in Amstel Gold Race
vrijdag 15 april 2011 om 15:25

Sergei Ivanov mikt op podium in Amstel Gold Race

Sergei Ivanov streeft ernaar om in de Amstel Gold Race zondag bij de beste drie renners te rijden. Dat vertelde de winnaar van 2009 tegen de Belgische krant Het Nieuwsblad. “Het is tijd voor het podium,” verklaarde de renner van Katusha.

De 36-jarige Rus is nog vol ambitie. “Ik wil nog één keer in mijn leven plaatsnemen in die rode zetel die bestemd is voor de winnaar van de Gold Race. Ik wil ook nog één keer Russisch kampioen worden op de weg. Zeven vind ik een mooier getal dan zes.”

Zijn seizoen was echter tot dusver teleurstellend. “Na de Tour Down Under werd ik ziek. Na het openingsweekend voelde ik me slap en na Parijs-Nice was ik weer ziek. Pas twee dagen voor de E3 stopte ik antibiotica te nemen.Ik had goede benen in Parijs-Roubaix, maar ik gaf mijn wiel aan Leif Hoste.”

Hij denkt niet dat Philippe Gilbert zondag zijn favorietenrol kan waarmaken. “Het is woensdag duidelijk geworden. Philippe Gilbert is de Fabian Cancellara van de Ardennenklassiekers,” aldus Ivanov. “Dat is slecht voor hem maar goed voor ons. Dan laat je je niet naar de slachtbank leiden.”

RIDE Magazine
RIDE Magazine