Sepp Kuss verovert eerste bergtrui in Vuelta: “Dit is goed voor het vertrouwen”
foto: Cor Vos
zondag 15 augustus 2021 om 08:35

Sepp Kuss verovert eerste bergtrui in Vuelta: “Dit is goed voor het vertrouwen”

In de schaduw van ritwinnaar Primož Roglič wist ook Sepp Kuss goede zaken te doen in de openingstijdrit van de Vuelta a España. De Amerikaanse klimmer van Jumbo-Visma klokte zaterdagavond namelijk de snelste tijd op de Alto del Castillo, de enige klim op het parcours, en mocht na afloop de eerste bergtrui ophalen.

Kuss staat met drie punten voorlopig aan de leiding van het bergklassement, na een sterke passage van de Alto de Castillo. Ook zijn ploegmakker Roglič, die als laatste mocht beginnen aan de korte tijdrit, kwam niet aan de klimtijd van Kuss. “Ik mikte voor de start niet op de bergtrui, maar ik wist wel dat de klim de enige plek was waar ik tijd kon pakken”, klonk het na afloop in het flashinterview.

Kuss, die aan de finish genoegen moest nemen met een twaalfde plek in de daguitslag, mag als beloning vandaag dus starten in de bergtrui. Tevredenheid alom bij Kuss, na afloop van zijn tijdrit. “Het was een korte inspanning en het is zeker niet te vergelijken met een serieuze bergetappe, maar dit is natuurlijk wel goed voor het vertrouwen.”

Kuss rijdt vandaag dus rond in de bergtrui, zijn ploegmaat en kopman Roglič is tijdens de tweede etappe te herkennen in het rood. “Primoz laat hier zien meteen in vorm te zijn. Hij trekt de lijn door van de Olympische Spelen. Dat we zo kunnen beginnen aan de ronde, is ontzettend goed voor de teamspirit.”

RIDE Magazine
15 Reacties
15-08-2021 08:58
Benieuwd hoe lang hij zich in de top van de klassementrenners kan handhaven.
Zou goed zijn voor Roglic, want van Kruiswijk moet hij het niet hebben…
    15-08-2021 20:54
    Want? Jij kan Kruijswijk al inschatten na een tijdrit van 7 km?
15-08-2021 09:23
Goed voor Roglic dat kuss bergop de beste was . Denk dat zonder kuss Roglic bergop in de problemen kan gaan komen
15-08-2021 09:33
Zou Kuss graag eens vol voor een bergklassement en voor etappezeges zien gaan. Qua type doet hij mij een beetje denken aan good-old Rasmussen: super goed kunnen klimmen, maar erg wisselvallig in de rest van het rondewerk.

Maar dat zal lastig worden zolang er een kopman rondrijdt met realistische klassementsambities.
15-08-2021 09:38
Er mag ook gezegd worden dat dit voor Kuss zijn doen een absurt goede tijdrit is. Al is hij kort en verliest hij toch nog tijd. Het is toch niet zoveel verlies op het vlakke en in de afdaling dan dat je van hem in het verleden hebt gezien. 1 seconde achter Vlasov geëindigd en verder geen klassementsrenner voor hem (Na Roglic zijn teamgenoot dan)
15-08-2021 10:24
Typisch Kuss: een korte focus ligt hem goed; geen kopman voor het algemeen klassement.
    15-08-2021 11:19
    Toch zou Kuss echt wel een gooi kunnen doen naar het eindklassement in de Ronde van het Baskenland en soortgelijke rondjes.
    15-08-2021 13:18
    Dat is hem dit jaar in zowel Catalonië en Romandië niet goed afgegaan.
15-08-2021 10:40
Als Kuss in vorm is behoort hij tot de beste klimmers. Belangrijk voor Primoz in de laatste week.
    15-08-2021 12:24
    Probleem is alleen dat er op de vorm van Kuss geen pijl valt te trekken. Of er zijn altijd zulke specifieke afspraken in grote rondes dat zijn focus altijd op bepaalde etappes moet liggen.
15-08-2021 12:28
Soort Poels in het kwadraat.
    15-08-2021 13:19
    Hij heeft 2x LBL gewonnen en 144 botten gebroken?
    15-08-2021 13:29
    Niet om het een of ander, maar 1 in het kwadraat is 1.
    15-08-2021 13:40
    Erm..... (turns his head in shame)
    15-08-2021 14:28
    Ja gelukkig anders zouden de Kuss op een tandem moeten fietsen.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine