Seixas en Del Toro pakken tijd op concurrentie, Luke Tuckwell als leider naar slotweekend Tour Auvergne
Overzicht De eerste echte bergetappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes 2026 heeft direct voor de nodige verschillen gezorgd. Paul Seixas en Isaac Del Toro toonden zich op de slotklim naar Crest-Voland de beste van de favorieten, waardoor ze veel tijd terugpakten die ze eerder verloren hadden in de ploegentijdrit. Matteo Jorgenson is de best geplaatste favoriet, maar de gele trui is verrassend voor Luke Tuckwell. Wielerflits zet de verschillen op een rij.
De vlucht van de dag haalde het, met Maxim Van Gils als ritwinnaar, en dat zorgt ervoor dat naast Tuckwell ook Bruno Armirail en Guillaume Martin in de top van het klassement staan. Ruim drie minuten daarachter streden de favorieten om secondes. Seixas en Del Toro pakten 13 seconden terug op Jorgensen, terwijl Mattias Skjelmose en Juan Ayuso 22 seconden verloren.
In de top van het klassement is Jorgenson nog altijd de best geplaatste topfavoriet, al heeft hij wel 2.34 achterstand op gele trui Tuckwell. Een halve minuut later volgt Seixas, met Ayuso, Skjelmose en Del Toro binnen 20 seconden achter hem.
Zaterdag en zondag gaat het klassement van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes nog overhoop gegooid worden in twee zware bergetappes.
Tour Auvergne - Rhône-Alpes
Etappe 6: Saint-Vulbas → Crest-Voland Cohennoz(181.4 km)| 1 | - | 22:14:55 | |
| 2 | - | + 01:12 | |
| 3 | - | + 02:00 | |
| 4 | - | + 02:34 | |
| 5 | - | + 02:37 | |
| 6 | - | + 03:04 | |
| 7 | - | + 03:06 | |
| 8 | - | + 03:15 | |
| 9 | - | " | |
| 10 | - | + 03:22 | |
| 12 | - | + 03:28 | |
| 16 | - | + 04:09 | |
| 19 | - | + 04:18 | |
| 24 | - | + 05:59 | |
| 27 | - | + 06:23 | |
| 36 | - | + 09:48 | |
| 56 | - | + 27:18 |

Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
Om te reageren moet je ingelogd zijn.