Schleck krijgt gele trui: “Er verandert voor mij niets”
dinsdag 29 mei 2012 om 19:26

Schleck krijgt gele trui: “Er verandert voor mij niets”

foto: Sirotti (archief)

Andy Schleck heeft vandaag in zijn Luxemburgse woonplaats Mondorf-les-Bains officieel de gele trui uit de Tour van 2010 ontvangen. De Luxemburger ontving de prijs nadat Alberto Contador nadat Alberto Contador in februari van dit jaar door het internationaal sporttribunaal gestraft werd. De Spanjaard moest hierdoor zijn zege inleveren.

Tourdirecteur Christian Prudhomme en teambaas Johan Bruyneel behoorden tot de 150 aanwezigen bij de plechtigheid. Schleck reageerde gelaten op het cadeau. “Het is mooi om deze trui te ontvangen, maar voor mij verandert er niets,” citeert Velonation de jongste van de Schleck-broers. “Het voelt niet als een overwinning. Dit is niet hetzelfde om als winnaar het podium beklimmen,” oordeelt hij.

Prudhomme denkt dat de Luxemburger de komende Tour een serieuze kanshebber voor eindwinst is. “Ik kan alleen maar hopen dat deze trui zal leiden tot anderen. Ik denk dat dit ook het geval zal zijn. Iedereen denkt dat het parcours dit jaar Andy niet ligt. Maar ik denk dat hij het tegendeel gaat bewijzen.”

RIDE Magazine
RIDE Magazine