Savio: “Een domme crimineel heeft een overtreding begaan”
Gianni Savio werd gisteren negatief verrast door de positieve dopingtest van Fabio Taborre. De manager van Androni Giocattoli-Sidermec is teleurgesteld in zijn renner, maar accepteert de gevolgen die door de UCI en de MPCC worden opgelegd.
“Als de contra-expertise wordt bevestigd dan heeft een domme crimineel een overtreding begaan”, vertelt Savio in een persbericht van de ploeg. “En daarbij heeft hij ernstige schade aangericht aan ons team.”
Volgens nieuwe UCI-regels en het reglement van de MPCC moet de ploeg nu voor bepaalde tijd uit competitie blijven, omdat eerder ook al Davide Appollonio betrapt werd. “We zullen onze activiteiten opschorten voor de voorgeschreven tijd”, verklaart Savio.
Savio, die dacht dat hij met het instellen van een aanzienlijke boete bij een positieve dopingtest genoeg gedaan had, is verder strijdvaardig. “We vonden het voldoende afschrikken, maar de werkelijkheid is helaas anders.”
“We hebben een zuiver geweten en we hebben nooit druk op onze renners gelegd. Het enige wat we vroegen was inzet en loyaliteit. We zijn nu zeer bedroefd, maar we zullen niet opgeven en blijven vechten.”
Update 13:24
Ook de ploeggenoten van Appollonio en Taborre zijn niet blij. Onder meer Andrea Zordan en Francesco Chicchi laten hun onvrede merken op twitter.
Zordan: “Eén ding is zeker. Na het missen van zes maanden door letsel moet ik nu weer een maand aan de kant door twee imbecielen.”
Chicchi: “In het licht van enkele domme incidenten in ons team wil ik me volledig distantiëren van wat er is gebeurd. De schuldigen moeten betalen!”
Una cosa e' certa!Per colpa di due imbecilli dopo aver saltato 6 mesi di corse per infortunio dovrò stare fermo un altro mese! Non c voleva😡
— Andrea Zordan (@andreazordy92) July 28, 2015
1/2Visti gli ultimi avvenimenti di stupidità che anno pugnalato la nostra squadra ci tengo a sottolineare la mia totale dissociazione
— Chicchi Francesco (@Chicchi80) July 28, 2015
2/2dissociazione ai fatti accaduti è che chi sbaglia deve pagare!
— Chicchi Francesco (@Chicchi80) July 28, 2015
Er wordt tegen dat soort landen geen actie ondernomen omdat je ten eerste geen poot hebt om op te staan, ten tweede omdat ze zich er toch niet aan houden en ten derde omdat het terroristen zijn. Dat zie je nu wel weer met dat MH17-tribunaal.
Als jij als UCI probeert Rusland te schorsen, dan weten zij het zo te bluffen dat over 5 jaar Wielrennen niet meer op het Olympisch programma staat. Als je die Italianen schorst dan dreigen ze gelijk het hele wielrennen in dat land voorgoed op zijn gat te leggen. Er is geen beleidsvoerder die zich eraan gaat branden. Zelfs tegen zo'n non-landje als Kazachstan is al gebleken dat de UCI niet durft door te drukken.
Ik ben het ook best eens dat er iets moet veranderen en ook wel binnen die bonden. Juist binnen die bonden. Alleen welke opties heb je realistisch gezien?