Runner-up van Parijs-Roubaix Femmes kiest voor AG Insurance-Soudal: “Wil een monument winnen”
AG Insurance-Soudal voegt Letizia Borghesi toe aan de selectie voor de komende twee seizoenen. De 26-jarige Italiaanse was dit voorjaar namens EF Education-Oatly een revelatie in de kasseiklassiekers.
Nadat Borghesi vorig jaar al haar potentieel liet zien, brak ze afgelopen voorjaar definitief door met een zesde plaats in de Ronde van Vlaanderen, maar vooral een tweede in Parijs-Roubaix Femmes. Alleen Pauline Ferrand-Prévot ging haar daar vooraf.
“Vanaf het allereerste gesprek had ik een heel goed gevoel en ik ben klaar om deze belangrijke stap in mijn carrière te zetten”, klinkt het bij de Italiaanse. “Ik hou van de klassiekers, dus deel uitmaken van een Belgisch team is iets heel speciaals. Ik ben er zeker van dat ik bij de ploeg mijn volledige potentieel kan bereiken. Het is indrukwekkend hoe het team de afgelopen jaren is gegroeid.”
“Mijn grootste doel voor de toekomst is om een monument te winnen en om een teamgenoot te zijn die het verschil kan maken. Vlaams leren zou ook leuk zijn. Hoe cool zou het zijn om volgend jaar tijdens de klassiekers een eenvoudig interview in deze taal te geven?”, lacht ze.
Volgens sportief manager Jolien Dhoore wil de ploeg nog meer inzetten op de klassiekers. “Ze zal een sterke aanwinst zijn voor onze klassiekersploeg, waar we streven naar meer consistentie in de eendagskoersen en een versterking van onze positie in de kasseiklassiekers. Samen met Letizia gaan we voor goede resultaten in belangrijke wedstrijden zoals Omloop Het Nieuwsblad, Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix.”
Jaar | Team |
---|---|
2026 | AG Insurance - Soudal Quick-Step |
2025 | EF Education - Oatly |
2024 | EF-Oatly-Cannondale |
2023 | EF Education - TIBCO - SVB |
2022 | EF Education - TIBCO - SVB |
2021 | Aromitalia - Basso Bikes - Vaiano |
2020 | Aromitalia - Basso Bikes - Vaiano |
2019 | Aromitalia - Basso Bikes - Vaiano |
2018 | BePink |
2017 | Servetto Giusta |
Om te reageren moet je ingelogd zijn.