Runner-up Pogacar: “De strijd tussen Jonas en mij was erg speciaal”
Geen derde opeenvolgende Tourzege voor Tadej Pogačar, maar de Sloveen van UAE Emirates kan leven met een tweede plaats. “Het was een ronde met veel ups en downs, maar de strijd tussen Jonas en mij om de gele trui was erg speciaal”, concludeerde Pogačar na de tijdrit.
Tadej Pogačar verlaat de Tour van 2022 met drie etappezeges, maar de Sloveen moest over drie weken toch duidelijk zijn meerdere erkennen in Vingegaard. “Ik ben blij dat deze Tour voorbij is”, zei Pogačar na afloop. “Het zijn drie goede weken geweest. Met veel ups en downs, met veel pech voor onze ploeg. Maar de strijd om de gele trui was erg speciaal. Ik denk dat we de komende twee tot drie jaar een aantal zeer interessante edities voor de boeg hebben.”
Pogačar is vol lof over zijn Deense rivaal. “Jonas heeft dit jaar echt een stap gezet. Hij nam op een gegeven moment over en heeft bewezen dat hij zeer solide is over drie weken. Als ik naar mezelf kijk, dan is er veel motivatie voor de komende uitdagingen. De witte jongerentrui is ook speciaal. Het is voor de derde opeenvolgende keer dat ik hem mee naar huis mag nemen. Daar ben ik best blij mee.”

"Eindelijk, de mooiste etappe van de Tour. Leuk, al die truitjes, maar morgen gaan we zien wie echt de beste renner is."
Zou leuk zijn als Bernal zijn oude niveau ook weer haalt. Ik acht een prachtduel tussen Pogacar, Roglic, Vingegaard, Bernal, en doe Froome er ook nog bij niet onmogelijk volgend jaar. Worden mooie duels om plek 2. Want Remco wint.
Het zal wel lastig worden om dit vast te blijven houden. Ik denk dat Pogacar ook wel eens z'n vizier mag richten op een andere ploeg. UAE blijft een bij elkaar gekocht ploegje. Als hij bij INEOS zou hebben gezeten, dan had hij wellicht wél de Tour gewonnen. Buiten die ene dag na heeft UAE toch te weinig laten zien. Ook Colnago is toch ook niet meer het topmerk dat het ooit is geweest.
Ik kijk ook uit naar het debuut van Giro-geit Hindley aankomende editie. Die zal er in dergelijke etappes ook bij kunnen blijven denk ik.
Niet vergeten dat Vingegaard dan nog eens pech had in die PR rit, en ook zijn twee belangrijkste luitenanten uitvielen op Kuss na.
Maar de kans is zeker reëel dat Pogacar volgend jaar de dingen anders gaat aanpakken, misschien geen uitjes meer naar Vlaanderen en dergelijke. Het zal meer Jumbo style moeten worden, wil hij kans maken volgend jaar.
Het was nochtans zo mooi, een tourwinnaar die ook schittert in de klassiekers.
@IlParata, vreemd dat je zoveel onjuiste aannames in een paar zinnen kan doen. Snap het wel, dan is het makkelijker om de discussie te ‘winnen’, maar het blijft nog steeds incorrect wat je zegt. Jammer…