Rujano richt zich op Tour, Vuelta en WK
woensdag 29 mei 2013 om 09:15

Rujano richt zich op Tour, Vuelta en WK

José Rujano

foto: Sirotti

José Rujano wil in de Ronde van Zwitserland zijn rentree in het peloton maken. Dat liet de Venozolaanse klimmer weten aan Biciciclismo. Zijn ploeg Vacansoleil-DCM heeft echter nog geen beslissing genomen of het de klimmer weer op gaat stellen in wedstrijden.

Rujano wordt momenteel aan de kant gehouden omdat hij in Italië genoemd wordt in een dopingonderzoek. De 31-jarige renner ontbrak om die reden in de Giro d’Italia. Hij hoopt op zaterdag 8 juni te mogen starten in Zwitserland.

Na de Ronde van Zwitserland wil Rujano de Tour rijden. Vervolgens richt hij zich op de Vuelta en het wereldkampioenschap in Firenze. “Ik hoop in deze wedstrijden grote prestaties neer te zetten. Mijn voornaamste doel is om in de Tour de France een etappe te winnen. Dat zou heel belangrijk zijn voor mij en voor Venezuela,” geeft hij aan.

Zijn werkgever Vacansoleil-DCM liet WielerFlits weten dat het team nog wacht op een reactie van de Italiaanse justitie. De ploeg wil duidelijkheid of er maatregelen tegen hem zullen worden ondernomen. “We hebben nog niets gehoord, maar het is wel iets waar wij achteraan zitten”, vertelde Frank Kwanten namens de ploeg.

Vacansoleil-DCM maakt na het Criterium du Dauphiné op 11 juni zijn voorselectie voor de Ronde van Frankrijk bekend. Elf renners trainen eind deze week in Amsterdam op de ploegentijdrit. Hier worden nog twee namen aan toegevoegd. Indien er tijdig duidelijkheid komt, maakt Rujano mogelijk deel uit van deze voorselectie.

RIDE Magazine
RIDE Magazine