Roze trui geen doel voor Pieter Weening
donderdag 15 mei 2014 om 09:36

Roze trui geen doel voor Pieter Weening

Pieter Weening

foto: Sirotti

Pieter Weening staat na vijf dagen Giro op een knappe tweede plaats. De Fries van Orica-GreenEDGE staat slechts 14 seconden achter op zijn ploeggenoot Michael Matthews. Met een aankomst bergop in het vooruitzicht kan dat veranderen, maar Weening vertelt aan De Telegraaf dat de roze leiderstrui hem niet bezig houdt.

“Als ik morgen (vandaag, red.) kan aanklampen, zullen we wel zien waar het schip strandt”, aldus Weening. “Het wordt tussen Matthews en mij in dat geval een kwestie van ieder voor zich. Zodra je in de bergen bent, kun je geen onderlinge afspraken meer maken. Als we de roze trui nog een dagje in de ploeg kunnen houden, is dat mooi. Ongeacht wie van ons tweeën hem dan draagt. Als dat niet lukt, is het ook geen ramp. Na de eerste week is deze Giro voor ons al méér dan geslaagd,” legt hij uit.

Roze is voor hem geen doel . “Ik ga nu eenmaal niet voor een hoge klassering,” legt hij uit. “Ik hoop in de tweede of derde week een keer mee te zitten in de juiste ontsnapping. Maar daarvoor moet ik wel eerst op grote achterstand van de roze trui staan.”

RIDE Magazine