Roglic verstevigt leidersplaats World Ranking, Van Aert beste eendagsrenner
Met zijn zege in Luik-Bastenaken-Luik heeft Primož Roglič zijn leidersplaats op de UCI World Ranking verstevigd. Wout van Aert schuift een plekje op, van vier naar drie. In de One Day Race World Ranking neemt Van Aert de leiding over van Jakob Fuglsang.
De One Day Race World Ranking en de Stage Race World Ranking werden pas begin vorig jaar door de UCI in het leven geroepen. Met dank aan zijn regelmaat voerde Greg van Avermaet het klassement van de beste eendagsrenners aan tot eind februari van dit jaar. Ook Alexander Kristoff (maart) en Jakob Fuglsang (sinds augustus), voerden een tijdlang de ranglijst aan, maar sinds vandaag prijkt Wout van Aert dus op één. De dubbele vice-wereldkampioen telt exact 300 punten voorsprong op… Mathieu van der Poel. Julian Alaphilippe is derde.
Primož Roglič voert de Stage Race Ranking aan, voor Tadej Pogačar en Miguel Ángel Lopez. Daarin is Remco Evenepoel de beste Belg op plaats 10, Wilco Kelderman de beste Nederlander op 17. Ook in de algemene ranking World Ranking blijven de twee Slovenen op één en twee, voor Van Aert, Van der Poel en Fuglsang.
Team UAE Emirates voert het ploegenklassement aan, voor Jumbo-Visma en Deceuninck-Quick-Step. Slovenië gaat België en Frankrijk vooraf in het landenklassement. Wie alle rankings in detail wil bekijken of bestuderen, kan dat via deze link.

Doen alsof het wielrennen sinds 2004 niet meer veranderd is, is.. tsja.
En, was er echt wel strijd vroeger? Hoeveel renners maakten nou echt een doel van het klassement? Er was gewoon strijd in de klassiekers, veel meer niet.
Ik herinner mij jaren waar het op de laatste wedstrijd aan kwam voor de eindwinst. Net zoals in de Superprestige en Wereldbeker in het veldrijden bvb, wat altijd extra pigment geeft aan die wedstrijden. Ook nu nog.
Is dat erg? Klassementsrenners in een grote ronde vinden ook niet alle etappes op hun maat. Mag best een koers tussen zitten waarin het lastiger is om top 20 te rijden of die wordt overgeslagen.
Daarmee verschilt het al wezenlijk van veldrijden, daar doet het er echt toe en doet ook iedereen mee omdat iedereen die veldrijdt en kans maakt op de wereldbeker ook graag alle wereldbekerwedstrijden wil rijden en kan rijden en ook in alle wedstrijden uit de voeten kan.
Er zijn geen renners meer die top zijn in alle wedstrijden van de oude wereldbeker. Wat heeft het voor zin om een klassement op te maken van koersen zo divers als Parijs-Roubaix, Luik-Bastenaken-Luik, de Amstel Gold Race, Parijs-Tours en de Cyclassics? Wat zegt dat klassement dan en verwacht je dan echt dat pak 'em beet een Alaphilippe dan echt een doel gaat maken van de Cyclassics, Parijs-Roubaix en de Ronde van Vlaanderen (koersen die hij nooit heeft gereden) om punten te scoren voor de Wereldbeker (ten koste van renners die daar wel uit de voeten kunnen).
Als het antwoord nee is, dan geeft dit al aan dat het heroprichten niet meer is dan een hang naar een periode die nooit meer terugkeert. Dit klassement wordt dan gewonnen door een renner die bij toeval het beste presteert in zijn eigen discipline. Ik zit daar niet op te wachten in ieder geval, dat voegt wat mij betreft echt niets toe.
En dat zonder de Plus en Groenewegen.
Individueel en ook voor de Nations ranking is het rolling, daar heeft Roglic 4890 punten
Voor de Teams ranking telt alleen 2020 daar heeft hij 2511 punten
(ook goed voor Alpecin trouwens dat de Teams ranking niet rolling is, anders hadden ze nog heel wat punten te verdedigen)
Gezien de ranking rolling is, zal Slovenië nog wel wat punten verliezen, vooropgesteld dat Pogacar de Vuelta niet rijdt en daar nog heel wat te verdedigen heeft.
(laat het Wuyts maar niet horen)
Niet misschien maar zeker
Voor de teamranking wordt elke dag tot een jaar teruggekeken. De punten van de Vuelta hoeft Roglic dus niet meer te verdedigen voor Jumbo. Alleen nog Lombardije, Tre Valli Varesine en Chrono des nations, waarvan hij een deel dus niet kan verdedigen. Opvallend: Fuglsang heeft in de team ranking op dit moment voor Lombardije punten uit 2019 en 2020.
Voor de individuele rankings lijken koersen van vorig jaar pas te vervallen, als de edities van dit jaar zijn verreden. Roglic staat gigantisch hoog, mede omdat hij nu punten van afgelopen tour heeft naast de Giro en Vuelta van vorig jaar. Andersom: Klassementsrenners die vorig jaar alleen de Tour reden en dit jaar geen tour, maar wel giro of vuelta zullen dus nog een flinke sprong maken in de ranking.
Maar sommige koersen met een uitgestelde datum worden dit jaar alsnog niet verreden. Van Der Poel pakte 500 punten in de Amstel, maar die zijn in de individuele ranking verdwenen sinds het begin van het compacte seizoen op 4 augustus. (Terwijl het pas sinds een week bekend is?) En mede daarom staat hij nu achter op Van Aert. Van de andere kant kan hij nu wel zijn 275 punten voor zijn 4de plaats in Gent-Wevelgem verdedigen.
Dus sommige speculaties hierboven mogen opnieuw. ;)
Daar zijn het enkel de punten van 2020 die tellen.
Die punten van Lombardije, Tre Valli en Chrono des nations staan er idd nog bij als je op Roglic zijn details klikt, maar je moet even zelf de optelling maken, dan zie je dat die punten NIET in zijn puntentotaal worden meegeteld. Verwarrend, maar lijkt me een database foutje.
Jumbo heeft nu 2 a 3 monumenten gewonnen, DQS slechts renners uitgeschakeld om monumenten te winnen.
Zo zitten er in de PCS ranking dus 0 punten in van bv. Giro, Vuelta, Vlaanderen en Roubaix. De PCS Ranking is dus totaal scheef op het moment (en naar mijn mening waardeloos...)
In de UCI Ranking tellen deze punten nog wel mee.
Een dikke +1 voor de UCI
In de Uci ranking gaat Roglic nog super veel punten verliezen door het verlies van de giro en misschien ook de vuelta en gaan Van Aert en Alaphilippe nog veel punten scoren in de Vlaanderen en voor Van Aert ook nog in Roubaix wegens mindere resultaten vorig jaar.
Voor de Vlaamse klassiekers heeft TJV een erg zwak team, muv WvA.
Het lijkt me waarschijnlijk dat Kruijswijk wel (ruim) voor McNulty zal eindigen in de Giro. Ik durf ook vermoeden dat Roglic/Dumoulin het in de Vuelta wel aanzienlijk beter zal doen dan Formolo/Aru. En als dat niet gebeurt, dan laat Jumbo dat gewoon zelf liggen, want dat zouden ze gemakkelijk moeten halen.