Robert Gesink naar Tour de France als analist voor NOS
foto: Raymond Kerckhoffs
maandag 29 juni 2026 om 08:32 Volg in Google

Robert Gesink naar Tour de France als analist voor NOS

Robert Gesink keert de komende drie weken terug naar de Tour de France. Niet als renner natuurlijk, wel als analist. De 40-jarige ex-renner heeft namelijk een rol van analist bij de NOS te pakken.

Dat laat Gesink weten op zijn Instagram-profiel. Eind 2024 nam de renner van het toenmalige Visma | Lease a Bike afscheid als actief renner. Sindsdien ging hij aan de slag als ambassadeur bij Cervelo.

Er werd even gewag gemaakt van een terugkeer van Gesink bij de Visma-ploeg, waar hij tussen 2004 en 2024 ook in de Rabobank-tijden deel van uitmaakte. Maar dat is er voorlopig nog niet van gekomen. In de Tour van 2025 kwam Gesink zijn ex-collega’s wel vergezellen op de rustdag.

Als renner werd Gesink ooit vierde in de Tour de France. Hij heeft ook de Grote Prijzen in Canada, Giro dell’Emilia, Tour of Oman, Ronde van Californië en een etappe in de Vuelta op zijn palmares staan.

Teams Robert Gesink

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
18 Reacties
09:12
Zou het mooi vinden wanneer Gesink analyseert met het hart op de tong. Zoals hij die journalist van repliek diende na weer een val.
“ misschien moet jij zo direct, wanneer je auto 70 rijdt even uitstappen. Dan weet je wat ik nu voel!” Schitterend.
    09:22
    Ik hoop ook op heerlijke rechttoe rechtaan analyses van de Gees.
09:29
Hij moet eigenlijk ook bij het WK aanschuiven als kenner van de streek.
09:30
Er staat 'Genink' in het bericht
09:30
Wat leuk, de Gees weer op tv. Ik kijk ernaar uit!
09:53
Weet Herbert gelukkig weer waar Gesink zit.
09:59
Is hij neutraal....hopelijk niet zo als in België waar het alleen over van Aert gaat.
    10:29
    Is Evenepoel dan geen Belg meer?
    11:12
    Heeft voor Marokko gekozen…
De condor die de arend gaat analyseren!
10:49
leuk
11:23
Gesink brengt veel kennis mee vanuit peloton, maar is niet perse heel spraakmakend. Komt mij goed uit, val altijd lekker in slaap tijdens de Tour.
    12:56
    Ik denk juist dat Gesink heel geschikt is voor deze functie. Vond hem als renner altijd al iemand die vol zelfreflectie, nuchter en open zijn eigen functioneren en koersen kon analyseren.

    Is hij heel kleurrijk? misschien niet, maar hij heeft zeker een droge humor en komt goed uit zijn woorden. Meer hoef je niet te hebben.
    14:14
    Als je een kleurrijk persoon wilt voor je analyses, dan moet je Bassie van Adriaan vragen.

    Geef mij maar de nuchterheid van de Condor. Ben het zowaar helemaal met FDJ eens.
13:33
Het is het gegund. Het is een gewone man met een enorme gunfactor vanuit mij gezien.
14:05
Aardige jongen, beetje saaiig misschien. Benieuwd of hij kritisch naar de enige ploeg waar hij voor gereden heeft kan kijken. Lijkt me niet een type die snel de hand die hem heeft gevoed zal bijten. Maar goed, dat past de Visma fanboys and girls van de NOS misschien ook wel.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.