Robert Gesink: : “Ik voel me heel goed”
vrijdag 4 september 2009 om 08:41

Robert Gesink: : “Ik voel me heel goed”

Tot nu toe verloopt de Vuelta voor Robert Gesink vlekkeloos. Ondanks dat de koers en vooral de finale soms erg hectisch zijn komt de Rabo kopman overal zonder problemen doorheen. Zelf is Gesink tot nu toe erg tevreden en kijkt hij al vooruit naar komend weekend wanneer de eerste bergen zich aandienen en de tijdrit op het programma staat.

Voor Gesink was het een groot verschil om eerst in de kou in België en Nederland te koersen en nu in de hitte in Spanje. “Dat was natuurlijk wennen. Maar dat geldt voor iedereen. Voor mij was het vandaag in elk geval een dag van acclimatiseren. Geen gekke dingen doen en het hoofd koel houden, letterlijk en figuurlijk. Al was dat moeilijk. De temperatuur liep op tot 38 graden. We kwamen in afdalingen meer dan eens in een wolk warme lucht terecht. Het is heel erg warm hier en dat schijnt de komende dagen nog erger te worden, dus was het goed dat we ons koest konden houden.”

Nederlands grootste klimtalent vond de koers wel erg nerveus, het was ook de hele dag geconcentreerd koersen. “De hele dag moesten we behoedzaam rijden. Het was anders dan wat ik me van vorig jaar in de Vuelta herinner. Zeker de finale vandaag was link. Maar de jongens hebben me goed bijgestaan. Je moet hier gewoon elke dag aan de bak. Het is voortdurend alert zijn en er wordt vreselijk hard gekoerst, maar ik kan niet ontkennen dat het allemaal wel lekker loopt.”

Komend weekend staat de tijdrit op het programma en de in de bergen zullen voor het eerst de krachtverschillen gemeten worden. De Varssevelder voelt zich erg goed en kijkt uit naar de eerste echt test.
“De tijdrit is zo plat als een dubbeltje. Het hoogste punt is tien meter en het parkoers gaat over een brede autobaan. Rechttoe rechtaan met een keerpunt. Eigenlijk niet helemaal mijn ding. We zien dat wel. Zondag de bergen. Dan komen voor mij de grote meetpunten. Ik voel me heel goed nu, maar moet nog testen hoe dat zich verhoudt tot de rest. Dat zien we dan wel.” Zo liet Gesink weten aan RaboSport

RIDE Magazine
RIDE Magazine