Robert Gesink: “Iedereen staat achter het boetebeleid”
Robert Gesink heeft op zijn eigen website laten weten dat alle renners van Rabobank achter het boetebeleid staan. “Het boetesysteem dat binnen onze ploeg bestaat is eigenlijk niets meer dan een verlengde van de huisregels. Om deze regels kracht bij te zetten is er een boetesysteem aan gekoppeld. “
“De hoofdmoot van het boetesysteem betreft whereabouts informatie en dopingcontroles. Op bijvoorbeeld het niet dragen van een helm na staan er nog een aantal andere dingen in die waarschijnlijk niet zo verschrikkelijk zwaar zullen wegen.”
“De Rabobank wielerploeg wil er alles aan doen om ervoor te zorgen dat doping uit de sport verbannen wordt. Ik, als renner sta hier voor de volle 100% achter en de andere renners binnen mijn ploeg ook. Daarom hebben wij, na een goed gesprek met de gehele ploeg besloten de boeteclausule te ondertekenen en geven we hiermee aan dat we de volledige medewerking geven aan het huidige anti-dopingsysteem.”