Bergrit naar La Plagne fors ingekort door uitbraak besmettelijke dierziekte
De negentiende etappe van Albertville naar La Plagne is ingekort naar 95 kilometer. Door de uitbraak van een besmettelijke dierziekte op de Col des Saisies is besloten deze beklimming en die van de Côte d’Héry-sur-Ugine te schrappen. Als gevolg daarvan is de geplande 130 kilometer teruggebracht tot 95 kilometer, maakte de organisatie donderdagavond om 22.33 uur bekend.
Organisator ASO had maar liefst vijf beklimmingen in deze etappe gestopt, maar door de uitbraak van nodulaire dermatose (huidaandoening) die het vee treft in een kudde die zich specifiek op de Col des Saisies bevindt gaat de etappe op de schop. Als gevolg van de uitbraak zal het Tour-peloton deze col van eerste categorie en de Côte d’Héry-sur-Ugine (tweede categorie) overslaan.
“Vanwege de nood die de getroffen boeren ervaren en om het vlotte verloop van de wedstrijd te behouden, is er – in overleg met de bevoegde autoriteiten – besloten de route van etappe negentien tussen Albertville en La Plagne aan te passen en de beklimming naar de Col des Saisies te vermijden”, schrijft de organisatie in een persbericht.
De ceremoniële start vindt zoals gepland plaats bij de uitgang van Albertville. Na een parade van zeven kilometer gaan de renners nu richting de D925, waar de organisatie de officiële start geeft. Na het startschot gaat het peloton via een alternatieve route in de richting van Beaufort rijden. Dat punt ligt op 52,4 km van het oorspronkelijke schema.
Door deze wijziging, die met name de Col des Saisies omzeilt, zal de etappe een totale afstand van 95 kilometer beslaan in plaats van de oorspronkelijk geplande 129,9 kilometer. Als gevolg hiervan zal de start pas plaatsvinden om 14.30 uur, een uur later dan oorspronkelijk gepland.
- Start:
- 14:30 ( Albertville)
- Finish:
- 17:18 ( La Plagne)

Reacties zijn gesloten.