Riis: “Ik denk dat Contador wordt vrijgesproken”
Bjarne Riis verwacht dat Alberto Contador wordt vrijgesproken voor het gebruik van doping. Dat vertelde de ploegleider van Saxo Bank-Sungard tegen de Deense krant Politiken. Contador staat onder contract bij de ploeg van Riis, maar riskeert wegens een positieve dopingtest een schorsing.
“Ik denk dat Contador wordt vrijgesproken,” aldus Riis. “Ik geloof in zijn onschuld en ben ervan onvertuigd dat hij een schone renner is. Ik geloof daarom ook de verklaring dat het middel uit vervuild vlees komt. Ik zie geen andere verklaring,” aldus Riis.
Contador richt zich al op het nieuwe seizoen. “Hij is positief en heeft zijn training hervat. Maar de beschuldigingen hebben er hard ingehakt.” Riis houdt vast aan zijn standpunt dat het peloton schoner is dan voorheen. “Het is enorm opgeschoond en ik ben per trots op dat mijn ploeg daarin een voorloper is geweest. De wielersport heeft er veel tegen gedaan en ik ben ervan overtuigd dat de sport nu zo goed als schoon is. Je hebt natuurlijk altijd zwarte schapen, die heb je overal.”
Binnenkort verschijnt in Denemarken de autobiografie van Riis. Hierin wordt onder meer uitgebreid ingegaan op zijn dopinggebruik tijdens zijn actieve carrière.