Richard Plugge: “We hebben te weinig gewonnen” (video)
Foto: WielerFlits
woensdag 21 oktober 2015 om 12:25

Richard Plugge: “We hebben te weinig gewonnen” (video)

Terugkijkend op een eerste jaar LottoNL-Jumbo kan teammanager Richard Plugge niet ontevreden zijn, maar plaatst hij wel een kritische noot. “Zo eerlijk moeten we ook zijn.”

“Na een aanvankelijk moeizame aanloop hebben we heel mooie dingen neergezet”, vertelt Plugge. “Vanaf de Giro hebben we goede resultaten geboekt. Daarvoor hebben we pechgevallen en ziektegevallen gehad, en we hebben fouten gemaakt. Tactische fouten, waardoor je in de klassiekers wat mindere resultaten haalt.”

Daarnaast baarde de ploeg opzien door drie buitenlandse versterkingen aan te trekken voor 2016. “De gedachte daarachter is dat we meer overwinningen willen aan de ene kant. Aan de andere kant willen we bouwen aan de ’tweede lijn’. We willen voorkomen dat Kruijswijk na het uitvallen van Bennett alleen komt te zitten in de Giro. Primoz Roglic is iemand die we daar direct voor in kunnen zetten.”

RIDE Magazine
32 Reacties
21-10-2015 23:55
Vier keer.."we moeten gewoon doen waar we goed in zijn" ??)...twee keer..."we moeten verder bouwen aan de tweede lijn "(??)... en .één keer.. ja ja ...20 overwinningen.. Hmm, niet veel voor een ploeg die in de WT-top 10 terecht wil komen.. Toch ?
22-10-2015 02:54
@Sooike
Terecht punt: Lotto-Soudal had een 'boerenjaar' zoals de zuiderburen dat noemen en werd 9e in de WT-eindstand..... met 40 overwinningen!! Met 20 kom je er dan bij lange na nog niet :p

Edit voor de TLJ-fans: ja ja ik weet het als 1 team 95% van de overwinningen gaat pakken, kun je in theorie met slechts een paar overwinningen nog in de top 10 komen, maar komaan: hoe realistisch is dat scenario? ;)
22-10-2015 05:31
De toptien van de WT en het aantal overwinningen van een ploeg zijn niet zo sterk met elkaar verbonden. Dat weten jullie toch ook wel?
22-10-2015 07:18
Serieus?? Terug in de schoolbankjes jij en 20 straftaakjes hoofdrekenen maken ;)
22-10-2015 08:52
Overwinningen worden in de WT-ranking inderdaad niet bijzonder hoog gewaardeerd. Tenminste, etappe-overwinningen. En dat is wat Lotto-Soudal vooral veel boekt.

Je kunt bovendien ook een heel jaar 2e of 3e worden in de grote koersen en toch de Worldtour winnen. Is dat nou zo moeilijk te begrijpen?
22-10-2015 09:26
Als je 20 ritten wint in bijvoorbeeld Baskenland, Catalonië, Tour en Vuelta schiet je nog niet echt op in de wt ranking. Win je Parijs Nice en Zwitserland (of pak je een aantal top 5 plaatsen) scoor je snel hoger.

Edit: wat ten dam dus ook zegt
22-10-2015 17:14
Dat er nog serieus gereageerd wordt op iemand die zegt dat zelfs roompot meer tevreden kan zijn, is echt verbazingwekkend.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine