Richard Carapaz: “We hadden vandaag niets te verliezen”
Richard Carapaz hoopte vandaag de etappe te winnen op weg naar Luz Ardiden, maar moest op de slotklim zijn meerdere erkennen in Tadej Pogačar. Toch is de Ecuadoraan tevreden over zijn prestatie. “We wisten dat onze rivalen sterker waren”, aldus Carapaz op de ploegsite van INEOS Grenadiers.
INEOS Grenadiers besloot vandaag de koers in handen te nemen. We zagen de Britse formatie al op kop rijden op de flanken van de Col du Tourmalet en ook op de slotklim naar Luz Ardiden deden Dylan van Baarle en Tao Geoghegan Hart hun duit in het zakje. Carapaz: “De ploeg deed vandaag echt een geweldige inspanning en dat stemt me meer dan tevreden.”
“Het doel was om de etappe te winnen en we hebben het geprobeerd. Onze rivalen waren echter sterker. We zijn best wel tevreden met het resultaat. We hadden vandaag niets te verliezen.” Carapaz staat na achttien etappes derde in het klassement. De voorsprong op nummer vier Ben O’Connor bedraagt 2m27s. Het verschil met de nummer twee, Jonas Vingegaard, is amper zes seconden.
Carapaz kijkt al vooruit naar de laatste loodjes: twee relatief vlakke etappes en een individuele tijdrit. “Er kan nog van alles gebeuren, maar ik denk wel dat het podium wel een beetje vastligt”, is zijn conclusie.
Gewoon weer business as usual stoomtreintje spelen om Carapaz bij de voorlaatste halte af te leveren. En dan ging het knuffelbeertje van de aanvalslust liefhebbers op Wielerflits gisteren ook nog eens een uiterst vals toneelstukje opvoeren. Overnemen? Nee joh, gaat echt niet. Zit zwaar op m’n tandvlees. Dat zien jullie toch ook wel aan mijn Voeckler grimassen!
En poef... Ineens had het stervende zwaantje zijn vleugels weer hervonden. Echte aanvallers hebben dit soort ammehoela niet nodig. Leek wel een eerbetoon aan die andere ‘klimmer’, acteur, naamgenoot wiens aanstellerij ook tot ver boven de boomgrens reikte. Blij dat Poga en Vingegaard Carapaz op z’n plaats wezen.
Je weet dat je niet de sterkste bent, dus hoe had Carapaz gedacht deze etappe dan zelf te winnen ? Had je andere ploeggenoten dan voor de aanval laten kiezen, waardoor er misschien een ander scenario mogelijk zou zijn geweest. Dit was kansloos en bracht alleen Pogacar in een zetel.
Men reed voor het podium van Richard vandaag, niet voor plek 1 en zelfs niet meer echt voor twee om dan maar de derde plek veilig te stellen. De realiteit is pijnlijk genoeg dat ze met deze ploeg in deze vorm ook geen schijn van kans hebben om een rit te pakken. Kwiat komt tekort, van Baarle is in de Tour puur een jongen voor de trein net als Castro terwijl G. en Porte niks meer kunnen hier. Rowe een tempobeul zonder overwinningen al weg en dan blijft de dit jaar erg miezerige Hart over. Men heeft de knopen geteld en is vol voor Richard zijn AK gegaan. Voor de rijkste ploeg niets meer dan een doekje voor het bloeden.
In de Giro vond ik ze nou niet hyperaanvallend koersen. Bernal pakte een paar keer mooi tijd in de laatste paar kilometer, maar dat noem ik niet echt aanvallend koersen en dat was ook zeker niet de manier van koersen die Brailsford bedoelde toen hij die uitspraken deed.
Daar in de Giro had ik er overigens minder moeite mee, want daar hadden ze de sterkste man in koers, dan is het in ieder geval logisch dat je treintje rijdt, maar hier in de Tour hebben ze echt abominabel fantasieloos gekoerst.
Maar ze hebben deze Tour gewoon de sterkste mannen niet. Die zijn blijkbaar gekocht/opgeleid door anderen. Al is Castroviejo wel weer goed.
in deze situatie heb je toch niets aan aanvallen van de overgebleven helpers, die zijn niet goed genoeg (meer) om het af te maken, dat zijn domme werkpaarden.
En ik zit ook nog eens constant op het knopje van mijn joystick te drukken, maar het lijkt wel of die stuk is. Zo is er niks aan. Kom op Ineos!
Brailsford gaf aan losser/aanvallender te wiilen gaan koersen, dat lijkt toch een te grote opgave te zijn....