Richard Carapaz streeft geen klassement na in Tour de France, wél ander duidelijk doel
Foto: Cor Vos
vrijdag 20 juni 2025 om 12:34

Richard Carapaz streeft geen klassement na in Tour de France, wél ander duidelijk doel

Richard Carapaz gaat na zijn derde plaats in de Giro d’Italia niet opnieuw voor een klassement in de komende Tour de France. De Ecuadoriaanse klimmer wil er wel zijn trui van vorig jaar verdedigen.

Carapaz won toen voor het eerst in zijn carrière het bergklassement en de bijhorende bolletjestrui in de Tour de France. “Ik streef opnieuw geen klassement na. Ik ga voor ritzeges en de bolletjestrui”, laat hij weten aan de Spaanse krant Marca.

In de Giro d’Italia won Carapaz eerder dit seizoen al een etappe, maar het algemeen klassement naar zijn hand zetten lukte niet na een pokerspel met zijn grote concurrent Isaac Del Toro.

De klimmer staat ook op het punt om bij te tekenen bij EF Education-EasyPost. “We zijn er nog steeds over in gesprek met de ploeg”, aldus Carapaz. “De kans is het grootst dat ik blijf, maar de volgende weken weten we meer.”

RIDE Magazine
4 Reacties
20-06-2025 13:59
Het is m gegund de bolletjestrui; absoluut zelf. Vamos Carapaz!
20-06-2025 14:00
Als hij hier echt een doel van maakt, welke renner zou hem dan kunnen stoppen?
20-06-2025 14:39
Klassement mannen die uiteindelijk geen klassement gaan rijden i.v.m. tijdverlies. Namen genoeg om te bedenken.
    21-06-2025 11:43
    Hoevaak gebeurt dat succesvol?

Reacties zijn gesloten.