Riccardo Riccò brengt boek uit met dopingverhalen
Oud-profwielrenner Riccardo Riccò brengt een nieuw boek uit: Cuore di Cobra, het hart van de cobra. De ondertitel van het boek luidt ‘Bekentenissen van een gevaarlijke renner’. Het is een verzameling van beweringen over het wielrennen uit het heden en verleden van de Italiaanse dopinggebruiker, aldus SpazioCiclismo.
“Denk je dat de groten, die de geschiedenis van het wielrennen hebben geschreven en die betrokken waren bij een groot deel van de dopingschandalen, anders waren dan de rest van de groep? Waren zij beter of slechter dan de anderen?”, vraagt de voormalig renner van Saunier Duval en Vacansoleil zich af.
Riccò stelt dat dopinggebruik noodzaak is om serieus mee te kunnen doen. “Alleen met doping win je niet. Zonder doping win je ook niet”, geeft de klimmer, die tijdens zijn carrière twee keer tegen de dopinglamp liep en na zijn loopbaan op heterdaad betrapt werd bij het kopen van testosteron en EPO, aan. Hij geeft aan dat het een collectieve nederlaag voor de renners is dat zij gedwongen zijn om te buigen voor het dopingsysteem om door te kunnen gaan met hun vak en passie. “Zoals het fokken van kippen, trainen en ‘prepareren’ we iemand om te winnen, of meer nog om bi anderen te blijven.”
Riccò geeft aan dat hij zijn bijnaam wil opgeven. “Cobra. Te bedreigend en te verraderlijk. Iets om tegenstanders bang mee te maken, maar ook bijna mezelf. Ik was ook maar iemand van de groep”, zegt de inmiddels 35-jarige renner.
Ik breng aan het einde van dit jaar, net voor Sint en kerst, een verzamelboek uit met allemaal samenvattingen van boeken van oud renners uit 2018.
Thomas Dekker biedt al € 7.500 om op de kaft te mogen en Erik Dekker €2.500 om niet op de kaft te hoeven.
Je kunt nu intekenen, maar weest er snel bij, de Kazachstaanse vertaling is al uitverkocht.
huidige wielrennen te besmeuren.
Walgelijk !!!
Maar prima toch. Hoort er allemaal bij zo'n boek. Kijk al uit naar die van Froome.