Revaliderende Mikel Landa kan moeilijk naar Giro kijken en blikt vooruit naar nieuw doel
foto: Cor Vos
maandag 26 mei 2025 om 08:30

Revaliderende Mikel Landa kan moeilijk naar Giro kijken en blikt vooruit naar nieuw doel

Mikel Landa zag zijn Giro ambities al op de eerste dag van de grote ronde in duigen vallen. De Spanjaard van Soudal Quick-Step kwam hard ten val in de openingsrit op Albanese bodem en brak daarbij een ruggenwervel. Tegenover Eurosport sprak de 35-jarige klimmer over zijn herstel en kijkt hij vooruit naar een nieuw doel: De Vuelta.

“Het gaat elke dag een beetje beter, met minder pijn”, begint Landa zijn verhaal. “Dankzij het korset kan ik best veel doen en volgende week krijg ik een röntgenfoto om te kijken of de breuk goed geneest.” Het gaat om een stabiele breuk van de Th 11-wervel. Een wervel van de thoracale wervelkolom die invloed heeft op de functie van de nieren, de verbindingen die van de nier naar de blaas en de circulatie en afvoer van lymfe.

Landa had zijn volledige voorjaar ingericht om goed te zijn tijdens de Giro d’Italia. De periode na zijn val is daarom niet alleen fysiek, maar ook mentaal zwaar. “Het is een emotioneel moeilijke periode. Ik had veel verwachtingen van deze Giro, ik had het eerste deel van het seizoen min of meer opgeofferd om er op mijn best te zijn. Het is moeilijk om na te denken over of ik er volgend jaar weer bij zal zijn, zeker na zo’n mooi 2024 dat ik heb gehad.”

Mikel Landa was vorig jaar goud waard voor Remco Evenepoel in de Tour – foto: Cor Vos

Of Landa volgend jaar wederom aan de start van de drieweekse rittenkoers door Italië zal staan, weet hij dus nog niet. Vooruitkijken is moeilijk, maar het kijken naar de Giro die nu bezig is, is ook lastig. Dat lukte de kopman van Soudal Quick-Step dit weekend pas weer voor het eerst ‘een beetje’. “Met jaloezie, want ik zie renners die voor mij een referentiepunt zijn om te weten waar ik zelf had kunnen staan.”

Nieuw doel
Na de Giro zou Landa normaal gesproken ook in de Tour de France aan het vertrek hebben gestaan, maar door de ernst van zijn blessure kan ook door dat doel hoogstwaarschijnlijk een streep, zo bevestigde CEO Jurgen Foré ons eerder. Dat zou een flinke tegenvaller zijn voor Remco Evenepoel, die in Landa vorig jaar de ideale meesterknecht vond. Toch betekent de zware blessure niet dat we de Spanjaard dit jaar niet meer in actie gaan zien. “Ik weet zeker dat ik de Vuelta haal”, is hij vastberaden.

Om die ronde in zijn thuisland te kunnen bereiken, hoopt Landa al weer snel op de fiets te zitten. “Het is, binnen wat een wervelbreuk is, een ‘goede’ breuk. Ik hoop dat ik na de vierde week het korset kan afdoen en kan beginnen met trainen op de rollen. In juni hoop ik alweer op de weg te zitten en deze situatie om te draaien.”

RIDE Magazine
RIDE Magazine