Renewi Tour 2025: Voorbeschouwing etappe 2 – Kan Olav Kooij revanche nemen in Ardooie?
De eerste etappe in de Renewi Tour was een chaotische. Tim Merlier won voor Arnaud De Lie, terwijl Olav Kooij ten val kwam. Donderdag volgt er een herkansing in Ardooie. Kan de Nederlander revanche nemen, of wint Merlier zijn tweede WielerFlits blikt vooruit!
Parcours
Van de Nederlandse kust, trekken we op de tweede dag van de Renewi Tour naar de Belgische kuststad Blankenberge. Van daaruit krijgen we een etappe die inmiddels een soort klassieker in de Renewi Tour is geworden. Finishplaats Ardooie, met zijn chicane op iets meer dan een kilometer van het einde en vrijwel meteen daarna een koninklijke sprint, is immers vaste koek in het rondje.
Opnieuw mogen de snelle mannen hun borst dus nat maken na een hele dag over vlakke wegen. Een dik jaar geleden was het Jonathan Milan – winnaar van de groene trui uit de meest recente Tour de France – die zijn etappe op zak stak. Maar voor de sprint moeten de renners in Ardooie wel nog vier lokale rondes van elk zestien kilometer afleggen doorheen Ardooie en haar buurtgemeentes.

- Start:
- 13:15 ( Blankenberge)
- Finish:
- 17:00 ( Ardooie)
Klassementen
Favorieten
Weer en tv
Het belooft prima weer te worden aan de Belgische kust donderdagmiddag! Het blijft droog en de zon gaat schijnen, tegen een graad of 21. De renners moeten wel oppassen voor de wind: de wind komt met windkracht 3 à 4 uit het noorden. Vanaf 15.30 uur kun je de koers kijken op Eurosport en Sporza.
Valpartij
**
Kanslozen voor klassement
*
De Lie