Remco Evenepoel voelt zich elke dag beter worden: “Maar Tour is nog lang niet gereden”
Video Remco Evenepoel was woensdag een van de grote winnaars in de tijdrit naar Caen. De Belgische wereldkampioen greep de ritzege en steeg naar plek twee in het klassement. Dat deed Evenepoel na afloop zichtbaar deugd. “Ik ben heel erg blij. Maar tegelijkertijd is er nog een lange weg te gaan naar het podium. Ik sta er nu hetzelfde voor als vorig jaar na de tijdrit.”
Evenepoel pakte in de 33 kilometer lange tijdrit veel tijd op bijna alle – op Tadej Pogacar na – klassementsmannen. Daardoor heeft de Belg zichzelf na vijf ritten al een goede uitgangspositie verschaft voor het algemeen klassement. “Het voelde best goed vandaag”, reflecteert hij in het flashinterview. “Mijn tijdrit was steady en ik heb niet het idee dat ik harder had gekund. Ik wist goed mijn tempo vast te houden en dag zag je ook in mijn tussentijden.”
“Alleen Tadej reed ook een geweldige tijdrit. Hij was maar zeventien seconden trager. Dat is maar een halve seconde per kilometer. Vergeleken met de Dauphiné heeft hij een enorm stap vooruit gemaakt. Het laat zien dat hij de te kloppen renner is in de Tour de France dit jaar”, gaat hij verder.
In het klassement staat Evenepoel er nu precies hetzelfde voor als vorig jaar – toen hij na zijn ritwinst ook tweede stond in het algemeen klassement. “Dit is een grote stap naar het podium, maar er is nog een lange weg te gaan. We hebben de ritzeges nu binnen met de ploeg en zetten nu alles op alles om de podiumplaats te behalen”, eindigt hij.
Maar ik ben er vrij zeker van dat hij voor de tour had verwacht nu in het geel te staan.
Dat verlies in etappe 1 was niet ingecalculeerd.
In Eric zijn dromen heeft Almeida dat bewezen , het verschil was dan ook maar 10 min in Parijs tussen Remco en Almeida hè (-: