Remco Evenepoel gaat – met nieuwe tattoo – op jacht naar tijdritzege in Dauphiné
foto: Cor Vos
dinsdag 10 juni 2025 om 18:04

Remco Evenepoel gaat – met nieuwe tattoo – op jacht naar tijdritzege in Dauphiné

Voor Remco Evenepoel wacht woensdag een belangrijke opdracht in het Critérium du Dauphiné. De kopman van Soudal Quick-Step gaat dan als topfavoriet van start in de 17,4 kilometer lange tijdrit naar Saint-Péray. “In elke tijdrit waarin ik start, probeer ik te winnen”, blikte hij dinsdagochtend voor de start van de derde etappe alvast vooruit op de chronoproef bij Cycling Pro Net.

“Het is een mooi parcours. Het is totaal niet technisch eigenlijk. Het gaat steeds rechtdoor, op twee bochten na, en dan de bocht naar de finish nog. Ik denk dat het bij me past. Ik denk dat ik all-in moet gaan en een goede pacing strategie moet hebben op de klim. Daarna is het hopen op het beste.”

Voor de klassementsrenners is de tijdrit een eerste échte test. “Maar ik ga gewoon voor de dagzege. Dan zullen we zien wat dat betekent voor het klassement. Ik denk niet dat de tijdrit heel belangrijk is voor het klassement, want de tijdrit is niet superlang. Vorig jaar was de tijdrit belangrijker voor het klassement. Dit jaar gaat het meer om de dagzege. Met het oog op de rit van zaterdag (de koninginnenrit, red.) gaan een paar seconden het verschil niet maken.”

Woensdag 11 juni 2025, Critérium du Dauphiné: Etappe 4 (17.4 km)
Profiel-afbeelding voor Etappe 4
Start:
14:15 ( Charmes-sur-Rhône)
Finish:
17:10 ( Saint-Peray)

Evenepoel zal als wereldkampioen in de regenboogtrui rijden tijdens de tijdrit. Dat blijft bijzonder, vertelt hij. “Ik ben blij dat een paar renners me voorbij zijn gegaan in het jongerenklassement, want nu mag ik hopelijk in de regenboogtrui rijden. Ik wil er vol voor gaan en de trui eren.”

Remco Evenepoel en zijn nieuwe tattoo – foto: Cor Vos

Tattoo 
Een opvallend detail: Evenepoel zal de tijdrit morgen afhaspelen met een nieuwe… tattoo. Op zijn rechterpols heeft hij de naam van zijn vrouw Oumi in het Arabisch laten tatoeëren. “Een klein tattootje”, grijnsde hij na afloop van de derde etappe in gesprek met Sporza. “Ik ben niet de eerste en zeker ook niet de laatste met een tattoo. Het is mooi geschreven.”

RIDE Magazine
22 Reacties
10-06-2025 19:54
Een tattoo. Het blijft toch een voetballer. Was hij in de jaren 80 renner geweest dan had hij een snor en een matje gehad
    11-06-2025 07:00
    ...en kwam jij supporteren in je Toyota Corola met bijhorend vossenstaartje aan de spiegel en pelsje rond het stuur :-)
    11-06-2025 10:52
    Dan zijn of waren wel veel wielrenners (sters) eigenlijk voetballers, Sagan, Boonen, Roglic, Wiebes, Wiggings, en zo voort, en zo verder. En heeft Mathieu zich onlangs van decennium vergist met zijn matje en ging hij terug naar de hoogdagen van zijn vader :-D
10-06-2025 21:36
Waar is de no needle policy gebleven?
10-06-2025 18:56
Grelloe
10-06-2025 19:00
Dat heeft hij toch niet tijdens de Dauphiné laten zetten, mag ik hopen?
    10-06-2025 19:10
    Als dat het geval zou zijn geweest, dan had hij waarschijnlijk wel een gele kaart gehad voor te lang aan de auto hangen. Staat niks van in het juryrapport.
10-06-2025 19:20
Ik wil 5 euro inzetten dat Pogacar Evenepoel klopt in deze tijdrit
    10-06-2025 19:48
    Doe maar. Niemand houdt je tegen.
    Of gaat het je meer om het orakelen ?
    10-06-2025 19:50
    ...de volle 5 euro? :-) dat zegt genoeg over hoeveel vertrouwen je hebt in een overwinning van Pog :-)
    10-06-2025 20:15
    Natuurlijk gaat het mij om het Orakelen. Wat doe je anders op fora en social media?
    10-06-2025 23:42
    Al je zakgeld?
10-06-2025 21:28
Normaal gesproken gewoon de topfavoriet voor winst morgen. Mooi onderdeel met een prachtig affiche tegen Pogacar en Vingegaard.
10-06-2025 21:36
Dat is echte liefde <3
10-06-2025 21:40
Heel volwassen allemaal. Mentaal uitgebalanceerd die Evenepoel.
10-06-2025 23:10
Ik vind mannen die hun vrouws naam op zich laten tatoeëren echt super cool, origineel, 'down to earth', onafhankelijk en lekker zichzelf gebleven en totaal niet aandachtsgeil of verknipt.

Maar wat Revket doet in zijn vrije tijd mag hij zelf weten, maar ik hoop dat hij op de fiets gaat knallen.
10-06-2025 18:56
Ok. Oftewel je neemt ons in de maling of de arabieren nemen hun tijd om 4 letters uit te tekenen.
11-06-2025 10:38
Nieuw in de zin van dat ie er al maanden mee rond fietst haha.
11-06-2025 11:22
Haha als hij deze niet wint heeft hij een nieuw verhaal, dat het aan de tattoo ligt..
Eentje voor in het verhalen boek..
11-06-2025 11:59
Geen talentvolle renners die alsmaar kritiek geven over onbelangrijke dingen. En dat is alles wat niet met hard trappen te maken heeft. Remco doet zijn best om zichzelf te zijn. Je best doen is al heel wat. Vooral vandaag de dag waar we onszelf steeds vaker zien zoals anderen ons zien. Als gevolg van media, zoals deze.
    11-06-2025 14:37
    Ok hier kan ik mee inkomen, maar als mijn kind een tattoo van zijn geliefde op zijn/haar lichaam gaat zetten. Dan ga ik mij ernstig zorgen maken over mijn competenties van opvoeden en over de mentale gesteldheid van mijn kind.
    Ik hoop voor hem dat hij de knop naar stabiliteit en volwassenheid kan maken. Dat gaat hem zeker helpen in het vervolg van zijn leven.
11-06-2025 13:21
Los van die tattoo....Gisteren heeft Rev, of toch oo zijn minst de ploegleiding naar mijn bescheiden oordeel een heel grote fout gemaakt door hem die ene onnozele seconde boni te laten pakken. Had hij dat niet gedaan dan stond hij nu pakweg 40ste in de stand en niet 13de. Wat maakt dat nou uit denk je misschien? Wel, heel veel. Ten eerste starten de top 20 om de 2 minuten, de rest om de minuut. Ten tweede, het is een rechttoe rechtaan tijdrit met amper bochten, ten derde, veel van die renners die voor hem gingen staan in de klassering kunnen absoluut niet klimmen, dus hebben lak aan hun klassering, dus gaan vandaag een snipperdag nemen. Alles bij elkaar gerekend kun je stellen dat ze hier misschien wel zomaar 15 tot 20 seconden extra, gratis en voor niks laten liggen hebben op Pogi en Vinge ...niet professioneel van Rev, akkoord, maar vooral oerdoem en dwaas van nochtans dik betaalde ploegleiders als Steels/Peeters/Lodewijck enz. Zelfs al zijn er sommige niet in de Dauphiné, je zou toch op zijn minst mogen verwachten dat ze de jongen daarop attent gingen gemaakt hebben. Niet dus....

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine