Remco Evenepoel moet Maximilian Schachmann missen in Waalse Pijl
foto: Cor Vos
dinsdag 22 april 2025 om 18:44

Remco Evenepoel moet Maximilian Schachmann missen in Waalse Pijl

Remco Evenepoel kan woensdag in de finale van de Waalse Pijl toch niet rekenen op steun van Maximilian Schachmann. De Duitser was voorzien voor de midweekse klassieker, maar krijgt extra rust na een valpartij in de Amstel Gold Race. Dat meldt Sporza.

Het afhaken van Schachmann is een fikse tegenvaller voor Soudal Quick-Step en kopman Evenepoel, want de Duitser weet als geen ander hoe je moet presteren in de finale van de Waalse Pijl. De 31-jarige coureur reed in het verleden al drie keer naar een toptienklassering op de Muur van Hoei: in 2018 werd hij achtste, een jaar later deed hij nog beter met een vijfde plaats en in 2021 werd hij ook nog eens tiende.

Schachmann leek klaar om ook dit jaar een hoofdrol te vertolken, al dan niet in dienst van Evenepoel, maar een valpartij in de Amstel Gold Race gooit dus roet in het eten. De allrounder wist de Nederlandse klassieker wel uit te rijden, maar ondervindt nog wel wat hinder van zijn crash en kiest – met het oog op Luik-Bastenaken-Luik – voor wat extra rust.

Vervanger
De ploeg heeft inmiddels ook een vervanger opgeroepen: Louis Vervaeke mag zich opmaken voor de Waalse Pijl. Kopman Evenepoel wordt verder bijgestaan door Pascal Eenkhoorn, Junior Lecerf, Pieter Serry, Ilan Van Wilder en Mauri Vansevenant.

Normaal valt de beslissing in de Waalse Pijl op de Muur van Hoei, maar Evenepoel hoopt dit jaar dit geijkte scenario te doorbreken. “De aanloop naar de Muur van Hoei is moeilijker dan in voorgaande edities. Nu hebben we ook weer de Côte d’Ereffe, die niet makkelijk is, dus ik denk dat we anders kunnen koersen. En natuurlijk willen we Thibau Nys niet gratis naar de finale brengen. Dus we gaan zeker koersen.”

RIDE Magazine
2 Reacties
22-04-2025 18:57
Er kan gewoon Nederlands gesproken worden op de bus.
    22-04-2025 20:59
    Enkele weken geleden kwam er hier nog commentaar als “geen enkel Belgisch vlaggetje voor deze ploeg, wat een schande”. Terwijl deze ploeg enorm veel Belgisch talent heeft verzameld. Deels rond Evenepoel, maar ook voor het vlakke werk (Merlier, Lampaert, Van Gestel, Van Lerberghe, Gelders …). Veel meer kan je niet doen denk ik, als je ziet hoeveel Vlaamse middenklasserenners er bij SQS rijden.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine